Kviečiame kartu pakviesti žiemą ir atšvęsti paskutinę kalendorinę rudens šventę šv. Martyno išvakarėse – Balto ožio dieną! Susitikime lapkričio 10 d. 13 val. Lietuvos liaudies buities muziejaus Dzūkijos kaime.
Atgaivinsime žiemos šauktuvių papročius, pasišildysime arbata, šokiu, smagiais žaidimais bei susibursime prie laužo, kur patys gaminsimės ir, žinoma, ragausime ypatingus piemenų gardėsius. Bendrausime su muziejaus gyvūnais ir ypač su šios dienos „kaltininkais“ – ožiukais. Pasitelkę juos bei mus supančią gamtą, spėliosime apie būsimą žiemą, nepamiršime ir visiems už pagalbą atsidėkoti.
Atvykdami pasirūpinkime patogia ir šilta rudens–žiemos slenksčiui tinkama apranga. Jei svajojate apie baltą žiemą, kviečiame savo kostiume įkomponuoti bent vieną baltą detalę – taip dabartyje patikrinsime similinę (panašumo) magiją, kuria protėviai tikėjo.
Ožiukai apsidžiaugs, jei bus pavaišinti morka ar kopūsto lapeliu iš Jūsų lauknešėlio. O štai svečių, pasaulį išvydusių per šv. Martyną ir ypač jo garbei vardą „nešiojančių“, lauks dar daugiau staigmenų!
Bilieto kaina suaugusiems – 3,00 EUR;
Bilieto kaina mokiniams, studentams, pensininkams – 1,50 EUR;
Socialiai remtiniems asmenims – (pateikus patvirtintą įstaigos vadovo sąrašą) – 1,00 EUR.