Ar kada svajojote dviračiu apvažiuoti visą Lietuvą? Ir ar žinojote, kad nesunkiai galite tai padaryti Lietuvos liaudies buities muziejuje? Čia – sumažinta visos Lietuvos versija, ir tikrai lengva per vieną dieną viską apvažiuoti dviračiu! Beje, pirmasis dviračių žygis „Aplink Lietuvą“ muziejuje buvo suorganizuotas 2011 m. dr. Eligijaus Juvencijaus Morkūno iniciatyva, minint 100 metų po žymaus keliautojo, kultūros veikėjo ir žurnalisto Mato Šalčiaus žygio aplink Lietuvą dviračiu.

Kviečiame jau šį šeštadienį, spalio 1 d., 11:30 val. susitikti prie muziejaus ūkinių vartų ir drauge apvažiuoti „aplink Lietuvą“! Šių metų tema – „Tadas Ivanauskas – dviratininkas“ – skirta žymaus gamtininko Tado Ivanausko 140-osioms gimimo metinėms. Ta proga Lietuvos liaudies buities muziejaus Aristavėlės dvare eksponuojama paroda „Tadas Ivanauskas – medžiojantis akademikas“, kurioje vyresn. muziejininkas-etnologas Vingaudas Baltrušaitis supažindins su T. Ivanausku-dviratininku – kitu šio žymaus gamtininko pomėgiu.

Dviračių žygis „Aplink Lietuvą“ prasideda jau šį šeštadienį, spalio 1 d., 11:30 val. nuo LLBM ūkinių vartų!

 

PROGRAMA

  • 11:30 val. Susitikimas prie muziejaus Ūkinių vartų
  • Aristavėlės dvaras ir paroda apie T. Ivanauską
  • Aukštaitijos kaimas –valakinis kaimas, menantis Žygimanto Augusto laikus
  • Suvalkijos regionas – turtingi ir svetingi, o ne gobšūs!
  • Muziejaus Miestelio parodos
  • Žemaitijos sektorius – laisvės pojūtis yra žemaičio būdo bruožas
  • Josvainių karčemoje poilsio pertraukėlė su arbata ir kaimo jaunimo žaidimais
  • Iš Žemaitijos pajudėsime link Ūkinių vartų, pakeliui aplankydami dzūkų Rudaminos sodybą ir pravažiuosime neįprastą muziejuje – medinę pilį!
  • Žygio pabaiga 16:00 val.

Dalyvavimas nemokamas.

Kaip atvykti? Nuo magistralės Kaunas-Vilnius pasukus į Rumšiškes iškart sukti į dešinę (yra nuoroda į Lietuvos liaudies buities muziejaus ūkinius vartus). Taip pat galima atvykti ir traukiniu iš Kauno bei Vilniaus iki Pravieniškių traukinių stoties, iš kurios belieka tik 3 km iki Lietuvos liaudies buities muziejaus.

Renginio metu prašome laikytis galiojančių saugumo reikalavimų – laikytis saugaus eismo taisyklių, rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Jei jaučiate ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymius, prašome likti namuose.

E. Lazausko nuotrauka