KŪRYBINĖS TRANSFORMACIJOS KERAMIKOJE: TRADICIJA, INOVACIJA, BENDRUOMENIŠKUMAS
Virtuali diskusija, 2021-06-17, 10:00–14:30.
Tikriausiai visi sutiksime, kad svarbu puoselėti tradicijas ir ieškoti naujų kelių jas perduoti iš kartos į kartą. Dėl šio tikslo į bendrą projektą „Baltų raštai keramikoje: iš praeities į ateitį“ įsijungė Lietuvos liaudies buities muziejus, Vilniaus universitetas, Vilniaus dailės akademija ir menininkė Teresė Jankauskaitė. Šiuo projektu siekiama puoselėti etninę kultūrą, pažinti protėvių kultūrą ir skatinti bendruomeniškumą bei inovacijas atskleidžiant baltų raštų ypatumus keramikoje.
Šie metai svarbūs taikomajame mene – dekoratyvinei keramikai, kurios ištakos – tarpukario Kaunas, šiemet sukanka 90 metų. Jos tradicijos puoselėjamos Vilniaus dailės akademijoje, o Kauno padalinyje, 4D katedroje, ugdomi profesionalūs menininkai – erdvinių meno objektų kūrėjai, kurie, pasirinkę keramikos specialybę, mokosi integruoti įprastas ir šiuolaikines meno technologijas, kūrybingai naudoti tiek tradicines, tiek naujas raiškos galimybes.
 ⠀Ypatingas dėmesys skiriamas Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Išryškinsime jos mokslinį indėlį į baltų kultūros tyrimus senosios Europos kontekste. Mokslininkės įžvalgos apie baltiškuosius ženklus yra itin reikšmingos ir šiame projekte jos pasitelkiamos aptariant šių ženklų naudojimą keramikoje ir apskritai XXI a. mene.
Baltų raštų aktualizavimas ir jų naudojimas keramikoje leis išryškinti ir keramikos kaip vietinės tradicijos tęstinumą, ir pasitelkti kūrybiškus inovatyvius sprendimus.
Šiuo tikslu viename iš projekto etapų organizuojama virtuali diskusija „Kūrybinės transformacijos keramikoje: tradicija, inovacija, bendruomeniškumas“.
Diskusijos dalyviai:
  • Gita Šapranauskaitė, Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė
  • Algirdas Stonys, UAB ,,TeleSoftas‘‘ vadovas
  • Teresė Jankauskaitė, juodosios keramikos menininkė
  • Prof. Dr. Virginija Jurėnienė, Kūrybinių industrijų ir inovacijų mokslininkų grupės vadovė
  • Dr. Jaroslaw Wowak, Lenkija, Disertacija ,,Šiuolaikinė pilka ir juoda keramika Rytų Lenkijoje ir Vakarų Lietuvoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje
  • Doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė VDA Keramikos katedros vedėja, dėstytoja, keramikė
  • Doc. Remigijus Sederevičius, VDA Kauno fakulteto 4D katedros Taikomosios keramikos studijų programos vadovas
  • Janina Samulionytė, Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnioji muziejininkė
  • Justas Rimavičius, Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnysis muziejininkas
  • Moderatorė Neringa Grigarienė, Vilniaus universiteto Kauno fakultetas
PROGRAMA:
 
Būtina išankstinė REGISTRACIJA (iki birželio 15 d.):
Diskusija vyks nuotoliniu būdu. Likus dienai iki renginio, užsiregistravusiems bus išsiųsta prisijungimo informacija.
Renginys nemokamas.
Kviečiame dalyvauti!