UKRAINOS MUZIEJUOSE – MŪSŲ KOLEGOS IR DRAUGAI

„Dieve, saugok Ukrainą! Ten dirba mūsų kolegos“, – sako Lietuvos liaudies buities muziejaus vyr. muziejininkė etnologė Erika Nenartavičiūtė, drauge su Lietuvos ir Ukrainos mokslininkais tyrinėjanti abiejų šalių etnografinės tekstilės ornamentiką, senąsias autentiškas tekstilės gamybos technologijas, jų išsaugojimo patirtis, aplankiusi ne vieną muziejų Ukrainoje.

Lietuvos ir Ukrainos mokslininkų projektas „Vakarų Ukrainos ir Lietuvos etnografinės tekstilės ornamentika: universalūs ir unikalūs parametrai“ įgyvendintas 2018–2019 m., o šiemet pradėtas dar vienas – „Unikalios etnografinės tekstilės technologijos: išsaugojimo patirtis Vakarų Ukrainoje ir Lietuvoje“.

„Kai kurie ukrainietiški audiniai stebėtinai panašūs į lietuviškus, ypač Karpatų krašte į akis krito dalies lovatiesių panašumai – tokių rastume ir Lietuvos kaime. Užfiksavome ir panašių rankšluosčių, o ukrainiečių drabužiai bei kita tekstilė pakerėjo spalvingumu, raštų įvairove, kruopščiu atlikimu“, – dalyvaudama projektuose pastebėjo mūsų muziejaus vyr. muziejininkė.

Ji tikisi, kad pradėtą antrąjį projektą pavyks įgyvendinti, bet labiausiai nerimauja dėl kolegų muziejininkų Ukrainoje, su kuriais užsimezgė labai šilta ir nuoširdi draugystė.

„Negali žinoti, kaip ten bus toliau, kai vyksta karas. Didžiulis nerimas užvaldė širdį dėl tų žmonių. Stiprybės jums, mieli draugai, myliu jus! Slava Ukraini!“ – sako Erika Nenartavičiūtė.

Lietuvos liaudies buities muziejus pasiruošęs suteikti visokeriopą pagalbą projekto dalyviams, Ukrainos muziejams ir jų darbuotojams.

Projekto dalyvių nuotraukose – Ukrainos muziejuose užfiksuoti eksponatai

                                                         

DCF 1.0