Jau šį sekmadienį, liepos 26 d., Tėviškėje švies saulė, o mielieji sveteliai džiaugsis sunokusiomis liepos gėrybėmis! Primename, kad šią šventinę dieną muziejaus lankymas bus nemokamas, o Oninėse ir rugiapjūtės šventėje nuo 12 val. Aukštaitijos kaime Jūsų laukia laukia galybė įdomiausių veiklų!

Kartu su Kauno folkloro klubu  „Liktužė“ ir Rumšiškių kultūros centro folkloro ansambliu  „Praviena“ kirsime ir rišime rugių pėdus bei dainuosime skambiausias rugiapjūtės dainas. Žinoma, sveikinsime ir pagerbsime visas atvykusias Onas ir Onutes bei vaišinsimės rugiapjūtės pabaigtuvių skanėstais! Be to, stengsimės kuo įvairiapusiškiau ir praktiškiau pažinti rugiapjūtę bei viską, kas su ja susiję. Turėsime progą ir išbandysime rugių kūlimą, malimą ir net šiaudais paklotos lovos patogumą, pažinsime įvairiausius rugiapjūtės darbo įrankius bei šiaudų panaudojimo galimybes. Tuo tarpu kluone klausysime sekamos pasakos, kuri leis pabūti ne tik klausytojais, bet ir veikėjais. Be to, bus galima pasimatuoti ypatingą šiaudų kepurę, kuri liks tam, kuriam tiks⠀

Vaikštinėdami po muziejų užsukite ir į Obelinės sodybą Suvalkijoje – ten galėsite pamatyti šventiškai Oninių proga papuoštą stalą!

O puikiai ir nuotaikingai dienos pabaigai – autorinis Andriaus Kaniavos koncertas 16 val. prie Klojimo teatro! Bilietus galėsite įsigyti muziejaus kasose arba prieš koncertą prie Klojimo teatro.