„4 Mortos“ – vakarėlis su mirtimi, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį.

„Mirties alsavimas – natūralus ir įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės. Mirtis nėra pabaiga“ – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas.

Folkloro tyrinėtoja, spektaklio kompozitorė Laurita Peleniūtė atkreipia dėmesį į santykio su mirtimi svarbą asmenybės formavimuisi: „Jei kiekvienas žinotume, kad šalia mūsų visada yra mūsų mirtis – asmeninė, sava, „mano mirtelė“ – išmoktume gyventi prasmingiau. Mirtis taptų ne baimės šaltiniu, o išmintimi, kuri mus lydi“ – teigia ji.

Šis spektaklis – tai pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“ – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

Pasak režisieriaus, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.

Spektaklis „4 Mortos“ – jau šį penktadienį, spalio 2 d., 20 val. prie Klojimo teatro.

Renginys nemokamas, tačiau reikalingas muziejaus lankytojo bilietas. Registracija į renginį čia.

Spektaklis bus rodomas lauke, tad prašome pasirūpinti šilta apranga.

Trukmė – 1 val.

Režisierius – Darius RABAŠAUSKAS

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Laura LUIŠAITYTĖ

Muzika – Laurita PELENIŪTĖ

Mortos: Margarita BLADŽENAUSKAITĖ, Indrė PUIŠYTĖ, Laurita PELENIŪTĖ, Jonė DAMBRAUSKAITĖ

Spektaklyje atliekamos Gedimino ŽILIO dainos

Garsinius fonus įgrojo Tadas DEŠUKAS

4 Mortas konsultavo medinčius Petras DABRIŠIUS

Projektą dalinai finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA