Biržai, Jurbarkas, Lazdijai, Telšiai, Anykščiai, Šilalė, Prienai, Radviliškis, Kėdainiai, Širvintos – ir dar daug Lietuvos vietų, kurias aplankė Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žemės ar moters“ pagal Juozo Tumo-Vaižganto pjesę. Nesėdi herojai vienoje vietoje ir šį sezoną – rugpjūčio 30 dieną 18 val. kviečia susitikti Lietuvos liaudies buities muziejuje, Suvalkijos regiono Obelinės sodyboje.

Po atviru dangumi autentiškoje aplinkoje vyksianti komedija „Žemės ar moters“ – gaivus vasaros pabaigtuvių akcentas išskirtinėje aplinkoje. O taip pat valandos trukmės etno komedija – būtinas apsilankymo muziejuje akcentas.⠀

Vaižganto pjesė „Žemės ar moters“ – linksma piršlybų istorija. Piršlybos – ne tik vienas populiariausių ir komiškiausių papročių, vaizduojamų XX a. pradžios lietuvių literatūroje, bet ir dažnai besikartojanti tema itin gerai žinomose komedijose, – užtenka prisiminti legendinę Keturakio komediją „Amerika pirtyje“, kuri Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje gyvavo 40 metų!

Spektaklis „Žemės ar moters“ – tarsi anekdotas, kurioje senbernis Gaidys, neapsisprendžiantis, ko nori iš gyvenimo, ieško nuotakos. Tik štai, kur jo išrankumas nuves, kai akys dairosi moters, o rankos tiesiasi žemės gabalo? Režisierius Tomas Erbrėderis šiuolaikiškai žvelgia į Lietuvos etnografiją. Ironijos ir sveiko humoro nestokojančiame spektaklyje režisuojantis aktorius kalba apie būtinybę nuolat rinktis: „Esame išrankūs ir visko geidžiantys, tačiau nežinome, kokį pokštą yra paruošęs gyvenimas. Dažnai mums tenka mažesnė ir ne ta dalis, kurios tikimės. Žiūrovai turėtų nusiteikti lengvai pamąstyti, ir iš šalies pažvelgti į paradoksalią gyvenimo situaciją. Galbūt su spektaklio herojais jie patys pabandys atsakyti į klausimą – tai žemės ar moters?“

Spektaklis sukurtas folklorinėje stilistikoje, įtraukiant žaidimus, šokius, sutartines. Tai labai spalvingas mūsų paveldas, kuriuo galime didžiuotis, ir juo pasinaudojant, prikelti senus lietuvių autorių kūrinius.

Režisierius – Tomas Erbrėderis, dailininkė – Audronė Paškonytė, koncertmeisterė – Jolanta Balnytė.⠀

Vaidina: Gaidys – Gintautas Bejeris, Petrutė – Aušra Keliuotytė/Martyna Gedvilaitė, Gražys – Tomas Erbrėderis, Gražienė – Daiva Rudokaitė, Karusė – Asta Mačiulytė, Rudys – Saulius Čiučelis.

Gastrolių partneris  Lietuvos liaudies buities muziejus.⠀

Trukmė – 1 val. Bilietų kaina – 7, 10 Eur. Vaikams iki 7 metų nemokamai. Įėjimas į muziejų paskutinį mėnesio sekmadienį yra nemokamas.

Bilietus platina Tiketos kasos, www.tiketa.lt ir Lietuvos liaudies buities muziejus.

NKDT informacija