Spalio 5-7 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko tarptautinė konferencija-forumas „Statybos tradicijų puoselėjimas kultūriniuose kraštovaizdžiuose“. Konferencijoje buvo nagrinėjamos istorinių kraštovaizdžių ir vietos architektūros išsaugojimo, tradicinių amatų puoselėjimo ir kitos temos, aktualios beveik visose Europos šalyse. Buvo akcentuojama neformaliojo paveldo švietimo ir savanoriškos veiklos svarba, kurios yra kertinės kultūros paveldo išsaugojimui ir sklaidai. Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos liaudies buities muziejus tapo institucija, skatinančia prasmingus mainus tarp įvairių su paveldu susijusių organizacijų, institucijų, universitetų ir kitų partnerių atstovų.
Renginyje dalyvavo žymūs kultūrinio kraštovaizdžio, meistrystės, paveldo ekspertai iš Lietuvos, Norvegijos, Švedijos, Lenkijos, taip pat European Heritage Volunteers tinklo atstovai – paveldo specialistai, tyrėjai ir restauratoriai iš Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos, Bulgarijos, Latvijos, Maltos, Juodkalnijos, Šiaurės Makedonijos, Austrijos.
Klausyti konferencijos pranešimų, diskutuoti paveldo išsaugojimo klausimais atvyko Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos atstovai, architektai, muziejininkai, Savivaldybių asociacijos atstovai ir kiti siekiantys rasti sprendimą, kaip pagerinti statybos tradicijų ir amatų puoselėjimą bendradarbiaujant įvairioms institucijoms.
Konferencijos-forumo filmuotą medžiagą planuojama paskelbti muziejaus youtube paskyroje.
Konferencija / forumas buvo rengiama įgyvendinant 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Dialogo ir sąmoningumo skatinimas“ projektą.
Paskutinė konferencijos-forumo diena buvo skirta susipažinimui su paveldo išsaugojimo įtraukiant vietos bendruomenes praktikomis Šančiuose ir Kauno tvirtovės parko objektuose. Įvyko turininga diskusija „Dialogo ir sąmoningumo skatinimas saugant kultūros paveldą“ su vietos bendruomenės atstovais.
Berlyno Pergamono muziejuje esantis Islamo meno muziejus gali pasigirti pasaulinio garso islamo meno kolekcija, kurioje yra išskirtinis XVII a. kilimas iš Kaukazo regiono, žinomas kaip Drakono kilimas. Šis kilimas, turintis turtingą istoriją, simbolizuoja transformuojančią kelionių, prekybos ir migracijos galią. 100 kilimo fragmentų iš ikoninio Drakono kilimo kopijos perkeliaus aplink pasaulį, įkvėpdami tarpkultūrinį bendradarbiavimą. Kilimo fragmento kelionė prasidėjo rugsėjo 23 d. Berlyne, o trys gavėjai buvo apdovanoti pirminiais fragmentais. Vieną tokį kūrinį gavo Europos paveldo savanorių atstovas Juanas Carlosas Barrientosas. Šis istorinio kilimo kopijos fragmentas buvo pristatytas spalio 5-7 dienomis muziejuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje-forume „Statybos tradicijų puoselėjimas kultūriniuose kraštovaizdžiuose“ prieš leisdamasis į pasaulinę odisėją iki 2027 m.
Projektą finansuoja Organizatoriai ir partneriai