Tęsdami seminarų ciklą „Kuriu savo tautinį kostiumą“ šį kartą kviečiame į teorinį ir praktinį seminarą „Mažosios Lietuvos delmonai – tradicija ir šiandiena“. Seminarą pradėsime nuo Ievos Matulionytės ir dr. Elenos Matulionienės delmonų  rekonstrukcijų  parodos „Mažosios Lietuvos delmonai“ atidarymo Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje Plungės name.

Delmõnas – tai ryški Mažosios Lietuvos moteriško tautinio kostiumo detalė, spalvotais siūlais ar karoliukais dekoruotas tekstilinis krepšelis, ryšimas ties juosmeniu. 2019 m. kraštą reprezentuojantis rankdarbis įrašytas į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Seminaras įvyks liepos 3 d. (šeštadienį) 11 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje, Ugniagesių stoginėje, Rumšiškėse. Jį ves delmonų rekonstruktorė, juvelyrė, Klaipėdos etnokultūros centro viešųjų ryšių koordinatorė Ieva Matulionytė ir dailininkė, etnologė, Klaipėdos etnokultūros centro liaudies dailės studijos koordinatorė dr. Elena Matulionienė.  Seminarą sudarys dvi dalys: teorinė ir praktinė. Kursime savo delmoną remiantis Mažosios Lietuvos delmonų charakteristikomis. Ieškosime savo delmono kompozicijos, o įkvėpimo semsimės iš lietuvininkių delmonų spalvinių derinių ir ornamentikos.

Seminarui reikia turėti vilnos, medvilnės, aksomo, lino, velveto atraižų, įvairių spalvų vilnonių, medvilninių siūlų, siuvinėjimo lankelį, adatą, žirkles. Kitomis reikalingomis medžiagomis aprūpinsime.

Seminaro trukmė – iki 4 val.

Būtina išankstinė registracija iki liepos 2 d. elektroniniu paštu: rasma.noreikyte@llbm.lt. Vietų skaičius ribotas.

Seminaro kaina – 15,00 €. Dalyvio mokestį galima sumokėti banko pavedimu į muziejaus atsiskaitomąją sąskaitą: LT747300010002229239