Delmonas, 1911 m. iš Šyšos k., Šilutės raj. Originalas saugomas Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Nuotrauka iš Klaipėdos m. savivaldybės etnokultūros centro archyvo.

Tęsdami seminarų ciklą „Kuriu savo tautinį kostiumą“, kartojame teorinį ir praktinį seminarą „Mažosios Lietuvos delmonai – tradicija ir šiandiena“!

Delmõnas – tai ryški Mažosios Lietuvos moteriško tautinio kostiumo detalė, spalvotais siūlais ar karoliukais dekoruotas tekstilinis krepšelis, ryšimas ties juosmeniu. 2019 m. kraštą reprezentuojantis rankdarbis įrašytas į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Seminaras įvyks rugpjūčio 14 d. (šeštadienį) 11 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje, Ugniagesių stoginėje, Rumšiškėse. Jį ves delmonų rekonstruktorė, juvelyrė, Klaipėdos etnokultūros centro viešųjų ryšių koordinatorė Ieva Matulionytė ir dailininkė, etnologės, Klaipėdos etnokultūros centro liaudies dailės studijos koordinatorė dr. Elena Matulionienė. Seminarą sudarys dvi dalys: teorinė ir praktinė. Kursime savo delmoną remiantis Mažosios Lietuvos delmonų charakteristikomis. Ieškosime savo delmono kompozicijos, o įkvėpimo semsimės iš lietuvininkių delmonų spalvinių derinių ir ornamentikos.

Seminarui reikia turėti vilnos, medvilnės, aksomo, lino, velveto atraižų, įvairių spalvų vilnonių, medvilninių siūlų, siuvinėjimo lankelį, adatą, žirkles. Kitomis reikalingomis medžiagomis aprūpinsime.

Seminaro trukmė – iki 4 val.

Būtina išankstinė registracija iki rugpjūčio 12 d. elektroniniu paštu: rasma.noreikyte@llbm.lt. Vietų skaičius ribotas.

Seminaro kaina – 15,00 €. Dalyvio mokestį galima sumokėti banko pavedimu į muziejaus atsiskaitomąją sąskaitą: LT747300010002229239