Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį muziejuje vyks pramogos visiems – ir mažiems, ir dideliems, ir smalsiems, ir alkaniems! Jūsų lauks:

  • Šieno ir žolynų dirbtuvėlės. Čia šviežias, kvepiantis šienas ir pievų žolynai Jūsų rankose pavirs į dailiausius gamtos įkvėptus kūrinius, o šildys ir gaivins ant laužo virta žolelių arbata! Senuosius baltų simbolius pažinti padės menotyrininkas Paulius Stanišauskas, o šieną paversti į norimą formą padės edukatorė Agnė Augustaitienė šeštadienį, 13-15 val. Dzūkijos kaime.
  • Per barzdą varvėjo… Kiekvienas žmogus, užsukęs į svečius, buvo vaišinamas, kviečiamas prie stalo, per šventes primygtinai raginamas valgyti ir gerti. Čia atvykę sužinosite paprotinio elgesio ir tradicinio etiketo ypatumus (pvz. kaip parodomas svetingumas, vaišingumas, pagarba šeimininkams, kokių teikiama dovanų, kaip sveikinama) bei galėsite pasigardžiuoti keletu patiekalų! Jus į svečius priims tikra žemaitė edukatorė Danutė Blaževičienė sekmadienį, 12-15 val. Darbėnų sodyboje, Žemaitijoje
  • Paseikėk ir pasverk. Senieji saiko matai ir svarstyklės eksponuojami beveik kiekvienoje muziejaus sodyboje, tačiau tarp įvairių rakandų juos sunku pastebėti. Šios programos metu pažinsite senuosius biralų saikus, sužinosite jų talpą, senovinėmis svarstyklėmis galėsite pasverti grūdus, vilną, linus bei pasisverti patys! Žinoma, svorį skaičiuosime ne tik kilogramais, bet ir pūdais bei svarais. Smalsiausieji galės užpildyti užduočių lapus – spręsti uždavinius iš tarpukario laikų vadovėlių, minti mįsles, paaiškinti posakius. Visa tai pažinti ir suprasti padės vyr. muziejininkė Sigita Žukauskaitė sekmadienį, 11-15 val. Urmininko name, muziejaus miestelyje.