2016 m. LLBM buvo atidaryti restauruoti unikalūs Aristavėlės dvaro rūmai – vertingas baroko laikotarpio lietuvių medinės architektūros pavyzdys, įkūnijantis stilistinės ir tradicinės statybos sąveiką, reprezentuojantis prestižinę, aukštos statybų kultūros, puošnių formų lietuvių bajorijos architektūrą. Juose įrengtoje ekspozicijoje „Liūtas baldų puošyboje“ eksponuojamas buvusio Ašmintos dvaro baldų komplektas, pagamintas apie 1880 m. Sankt Peterburge. Tai – neobaroko stiliaus baldai, kurių puošybos pagrindinis elementas – liūtas, turintis svarbią simbolinę reikšmę, žinomą jau Antikos kultūroje ir atsikartojusią vėlesniais laikais.

Iš viso Lietuvos liaudies buities muziejaus baldų rinkinį sudaro 4243 eksponatai, tarp kurių yra 241 dvaro baldas. Gausiausios yra dvi kolekcijos: 30 baldų iš Šarnelės dvaro (Plungės r.) ir 15 baldų iš Ašmintos dvaro (Prienų r.). Visi kiti baldai daugiausiai pavieniai. Restauravus šį baldų komplektą, lankytojai Aristavėlės dvare gali susipažinti su vertinga muziejuje saugoma dvaro baldų, puoštų liūtų galvomis, kolekcija.

Restauravimo centrui atlikus tyrimus paaiškėjo tikslios darbų apimtys ir buvo nuspręsta projektą įgyvendinti dviem etapais – pirmiausia restauruoti kėdes ir fotelius, tuomet – sofą. Šiais metais baigus antrąjį projekto etapą, visuomenei pristatomas jau atnaujintas, vientisas ir į dvaro atmosferą savaimingai įsiliejantis komplektas.

Šiais metais restauruoti XIX a. dvaro baldų komplekto baldai: du foteliai ir sofa. Pagal atliktų tyrimų rezultatus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro restauratoriai atkūrė trūkstamas detales bei dangą, perdengė gobeleną, perlakavo medines dalis, sutvirtino konstrukciją, perklijavo išklibusias detales.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Su pirmuoju projekto įgyvendinimo etapu galite susipažinti čia.