Šeštadienį, vasario 22 d., jau 39-tą kartą Lietuvos liaudies buities muziejuje praūžė tikros Užgavėnės! Programa buvo išties plati, įvairi ir įdomi, tad kiekvienas galėjo rasti sau smagiausią būdą švęsti tikras Užgavėnes – pasigaminti kaukę patiems ar susipažinti su tradicinių medinių kaukių meistrais, išbandyti persikūnijimo trobos paslaugas, pasukti galvą šiupinyne, apsipirkti pas gausų būrį tautodailininkų ir amatininkų, smagiai prisišokti su persirengėliais, išsikepti blyną „Po malūno sparnu ir oru grynu“, o persivalgius – eiti į konsultaciją pas gydytoją Taukuotsnukį bei visaip kitaip pramogauti!

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad nepaisant tokios įnoringos žiemos ir lietingo šventinės dienos oro, pavyko sukurti šelmišką, tikroms Užgavėnėms būdingą nuotaiką! Dėkojame visiems gero ūpo nestokojusiems lankytojams, dalyviams ir prekybininkams, smagiausiems persirengėliams iš folkloro ansamblių „Spigėns“, „Degulė“, „Salduvė“, „Pulkelis“, „Ratilio“ „Nalšia“ „Poringės” „Vydraga“, „Kupolė“, „Liktužė“, „Linago”, „Šilas“, „Čiutyta“, „Verpeta“, „Žvangucis“ bei bičiuliams – Lietuviškų ristynių federacijai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnams ir policijos bičiuliui Amsiui, daugiavaikių šeimų asociacijai „Mes“ ir Šeimos kortelės programai, UAB „Adego“, „Švenčionių vaistažolėms“, „Kartenos duonai“, UAB „Joalda“ ir „Jūratės karamelei“.

Praūžus tikroms Užgavėnėms, širdyse liko daug dėkingumo, ant pilvo – papildomas apsauginis sluoksnis, padėsiantis laukti Šv. Velykų, ir ant liežuvio galo – ūpą keliantys pokštai. O šiandien nepamirškite dar kartą prikimšti pilvus šiupiniu, ponpočkomis ir pampuškomis taip, kad pasidarytų kietesni už kaktą!

Nuotraukos R. Žaltausko.