Diena, kai žmonės eina į pirtį, vadinama pirties diena. Masinė šventė „Pirties diena“ septintus metus iš eilės Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Dvaro pirties kieme, sutraukia negalinčiuosius gyventi be garo ir vantų. Šventė vyks rugsėjo 10-ąją – rudenį pats metas pradėti naują pirties sezoną.

Šiais metais renginys bus kiek kitoks, nei lig šiol: tebūnie mažiau šou ir daugiau pirties! Per šešias ligšiolines šventes turėjote išmokti vanojimo ir vantų rišimo subtilybių, tad atėjo metas tai pritaikyti. Kiekvienas galite pamokyti naujokus. Itin gera ir malonu dalintis žiniomis, patirtimi, atradimais su kitais sveikos pirties entuziastais.

PROGRAMA turi bene vienintelį punktą – EINAME Į PIRTĮ.
Stengsimės, kad kiek įmanoma daugiau lankytojų turėtų galimybę svaigti iš malonumo gurmaniškame Dvaro pirties gare, mėgautis šiluma Vanotuvėje bei kitose pirtelėse.

Mokėti tradicine valiuta už garą nereikės, bet teks įsigyti bilietą į Lietuvos liaudies buities muziejų. Norintieji pakliūti į pirtis privalės turėti svarbiausią jos atributą – bent vieną vantą. Juk reikės kažkuo pertis! Tikimės, kad daugelis atvyksite pasipuošę vantomis. Be to, vantų bus galima prisirišti šventės vietoje iš tam specialiai paruoštos žaliavos. Skinti šakas Muziejaus teritorijoje griežtai draudžiama!

Oficialiai „Pirties diena“ bus atidaryta 13 valandą, renginys truks iki 18 valandos. Kad neprailgtų laukti, pirmyn į į mišką!

Turite klausimų, idėjų, pasiūlymų – rašykite dvaropirtis@gmail.com, skambinkite 869833219.

Renginį organizuoja VšĮ „Pirties kelias“ (Dvaro pirtis) ir Lietuvos liaudies buities muziejus.

Renginys nemokamas, kainuoja tik įėjimas į muziejų: 

  • Suaugusiems – 4 eur.
  • Mokiniams, studentams, senjorams – 2 eur;
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai.
  • Jei esate gimęs/usi 1966 m. – Jums šiais metais įėjimo bilietas į muziejų nekainuos! 2016 metais Lietuvos liaudies buities muziejus mini  ĮKŪRIMO 50-METĮ!