2018 m. lapkričio 23 d. Paveldo mylėtojų sambūrio dalyviai rinkosi į savanorišką talką Lietuvos liaudies buities muziejuje.

Medžio meistras, restauratorius Kęstutis Cikanas drauge su sambūrio dalyviais išbandė UAB „Festool LT“ renginiui paskolintą frezavimo, pjovimo ir drožlių nusiurbimo įrangą, Aristavėlės dvaro palėpėje įrenginėjant ventiliavimo angas, kurios užtikrins oro cirkuliaciją patalpoje.

Dailidė Laimonas Bartkus  ir kultūros paveldo specialistas, meistras Romualdas Valantis su sambūrio dalyvių grupe atstatinėja ir tvirtina „išsivaikščiojusią“ Gintališkės sodybos žardinės konstrukciją. Pasitelkę hidraulinius keltuvus ir kitą įrangą, meistrai sutvirtins ir atstatys deformuotą pastato konstrukciją.

Ilgametę patirtį tradicinio tinkavimo molio ir kalkių tinku turintis technologas Saulius Jackevičius, sambūrio dalyviams gelbsti pažįstant tradicinio tinkavimo techniką. Grupė išbando praktinius tinko paruošimo ir tinkavimo darbus, kuriuos atlieka gyvenamajame name iš Musninkų miestelio.

Obelinės sodyboje meistras Saulius Sakalas su pagalbininkais tvarko „išbyrėjusius“ čerpių stogus, sutvirtina stogo dangos sluoksnius.

Skardininko dirbtuvėse meistras Valentinas Kirelis dalinasi žiniomis kaip gaminami skardiniai pastato elementai. Drauge su sambūrio dalyviais gamina skardines palanges Aristvėlės dvaro langams.

Nendrinių stogų meistras Virginijus Mileška drauge su sambūrio dalyvių grupe nendrėmis dengia  žemaitišką pirtelę Gintališkės sodyboje. Meistras trumpai dalyviams pristatė kaip buvo ruošiamos nendrės stogui, kaip remiantis tradiciniu amatu turi būti dengiamas stogas, kokios darbo priemonės buvo naudotos. Buvo įvertinta dabartinė stogo dangos būklė, priimtas sprendimas keisti dalį dangos bei pavasarį stogo kraigą uždengti velėna.

Kultūros projektų vadovė

Justina Jakštaitė

Video Rimgaudas Žaltauskas

2017 m. seminaro Lietuvos liaudies buities muziejuje akimirkos