Jaujos istorijos
2022-03-08
Iš krikščioniškos pasaulėjautos paveiktų XIX a. pab.- XX a. pr. folkloro šaltinių gerai žinoma, kad jauja ar pirtis – nelabųjų pamėgta vieta. Jaujoje žmonės dirbdavo naktimis, joje būdavo karšta (kūrenamas pečius), tamsu. Jaujoje ne tik džiovinami ir kuliami iš laukų suvežti javai, džiovinami ir minami linai bei kanapės, bet ir džiovinamas salyklas, periamasi.
Muzikuokime kartu
2021-07-20
Ar kada susimąstėte, kokia senovėje buvo muzikos paskirtis ir nauda? O kaip pakito muzikos paskirtis šiais laikais? Šio užsiėmimo metu susipažįstama su įvairiausiais muzikos instrumentais (pvz. būgnas-kelmas, ožio ragas, daudytė, lumzdelis, švilpa, pūslainis, mandolina, terkšlė, dambrelis ir kt.), papasakojama, kaip jie buvo gaminami, kas jais grodavo. Dalyviai turi progą ir patys išbandyti instrumentus – kartu sugroti sutartinę su skudučiais, pamušti bendrą ritmą būgnais.
Kaimiški jaunimo žaidimai
2021-01-01
Smagūs žaidimai jaunimui ir suaugusiems, reikalaujantys greitumo, miklumo, net ir jėgos, akies ir rankos taiklumo, ritmo pajautimo.
Vaikų žaidimai, pasakos, dainos…
2020-01-01
Primenami nesudėtingi senoviniai žaidimai. Nuveikiant kai kuriuos darbelius, įvedama į dainų ir pasakų pasaulį, įspėjant mįsles, lavėja vaikų pastabumas.