Jurginės – „saugok ir dabok mūsų gyvulius“

Jurginės, dar kitaip vadinamos piemenukų švente, minimos pavasarį ir žymi ganiavos pradžią. Šio užsiėmimo metu sugrįšime į laikus, kai vaikai išgindavo į laukus gyvulius.


Daugiau

NAUJA NUOTOLINĖ EDUKACIJA „SVEIKI SULAUKIM ŠV. VELYKŲ!“

Ar žinote, kaip pasiruošti šv. Velykoms? Naujame nuotoliniame edukaciniame užsiėmime galėsite ne tik praplėsti savo žinias apie šv. Velykas, bet ir pasigaminti šį tą dailaus savo rankomis! Užsiėmimai transliuojami tiesiogiai iš autentiškos muziejaus aplinkos.


Daugiau

„Kalendorinių žiemos švenčių tradicijos ir papročiai“ per nuotolį

Nuotolinių edukacinių užsiėmimų cikle per ZOOM/Microsoft Teams programą „Kalendorinių žiemos švenčių tradicijos ir papročiai“ siūlomi šie užsiėmimai: Advento vainikas, Oi Kalėda Kalėda ir Užgavėnės.


Daugiau

Advento vainikas

Vaikai sužinos, ką reiškia žodis Adventas, adventinio vainiko reikšmę (keturios žvakės – keturios savaitės), gerų darbų medelį, adventinį kalendorių.


Daugiau

„Kepam gandro bandeles“

Viešėdami Lietuvos liaudies buities muziejaus aukštaitiškos Mičiūnų sodybos ekspozicijoje ir stebėdami gandralizdį, kiemą, sodą, atrasime bundančios gamtos požymius. Išsamiau nagrinėsime tradicinį požiūrį į gandrą, jo tarmiškus pavadinimus, įvaizdžius tikėjimuose ir tautosakoje, sąsajas su papročiais.


Daugiau