2019 m. spalio 1 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje įvyko ypatingas susitikimas – į Lietuvą atvyko Amerikos lietuvė Rūta Šlepetytė su drauge Sharyn O’hare, taip pat turinčia lietuviškų šaknų. Kuo ši istorija ypatinga?

2014 m. kolekcionierius iš Kauno prie konteinerio rado pluoštą laiškų – susirašinėjimą tarp Amerikos lietuvės Stanislavos Šlepetienės ir jos draugės kaunietės Aurelijos – bei perdavė jį LLBM muziejininkei Janinai Samulionytei. Ji labai susidomėjo šia istorija, susirado Šlepečių šeimos draugą, Rumšiškėse gyvenantį Albiną Balžeką. Šiais, 2019 metais, minint Pasaulio lietuvių metus, Janina Samulionytė drauge su muziejininke Renata Baniene parengė ir skaitė pranešimą Lietuvos muziejų asociacijos surengtoje konferencijoje „Pasaulio lietuvių palikimas Lietuvos muziejuose“.

Rūta Šlepetytė – laiškų autorės Stanislavos Šlepetienės anūkė – rado internete informaciją apie savo močiutės laiškus ir su drauge atvyko į Lietuvą susipažinti su laiškus tyrinėjusiomis muziejininkėmis bei su pačiais laiškais. Į susitikimą muziejuje viešnios atjojo žirgais, o tuomet turėjo progą pabendrauti ir labiau pažinti savo šeimos istoriją.

Daugiau apie Stanislavos Šlepetienės laiškus: https://www.llbm.lt/pasaulio-lietuviu-palikimas/