Pamoka Plokščių pradžios mokykloje, 1938 m.

Pradėdami naujus mokslo metus, kviečiame šį sekmadienį užsukti į Pradžios mokyklą muziejaus miestelyje! Čia galėsite išgirsti pasakojimą apie mokytoją Stasį Ankevičių, kuris šioje mokykloje, perkeltoje iš Plokščių miestelio, dirbo 1937–1941 metais.

Klausydami pasakojimo, kurį iliustruos parodos nuotraukos naujoje mokyklos raštinės ekspozicijoje, sužinosite, kokios buvo mokytojo darbo ir gyvenimo sąlygos tarpukario mokykloje, kaip pasikeitė mokykla, kai ten mokytoju dirbo S. Ankevičius, koks buvo mokytojo šeimos likimas karo metais. Taip pat išgirsite, už kokius nuveiktus darbus atgautos Lietuvos nepriklausomybės metais buvęs Plokščių šešiaklasės pradinės mokyklos mokytojas buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, Mindaugo medaliu, diplomu „Už etninės kultūros paveldo rinkimą, puoselėjimą ir skleidimą “, kodėl jam buvo suteiktas Vilkaviškio miesto garbės piliečio vardas.

Apie mokytoją S. Ankevičių papasakos vyr. muziejininkė Nijolė Pliuraitė-Andrejevienė šį sekmadienį (rugsėjo 5 d.) 12–15 val. Pradžios mokykloje, muziejaus miestelyje.