Tadas Ivanauskas – mokslininkas, evoliucinės minties skleidėjas, ekologas, publicistas, švietėjas, rašytojas, visuomenės veikėjas, aktyvus nepriklausomos Lietuvos kūrėjas. Jo 140–osioms gimimo metinėms skirta paroda atidaroma 2022 m. liepos 9 d. 13:00 val. Lietuvos liaudies buities muziejaus Aristavėlės dvare, ir veiks kasdien, iki 2022 m. spalio 15 d.

Parodoje pažinsite daugiaplanę Tado Ivanausko asmenybę, bei darbus pašvęstus tarnystei Lietuvai. Jos stenduose matysite ne tik jo biografinius štrichus, bet ir įvairias paukščių iškamšas, pradedant senosiomis iš gimtojo Lebiodkos dvaro. Taip pat pamatysite atkurtą T. Ivanausko darbo kabinetą, vitrinas su jo veiklos atspindžiais.

Parodoje jūsų lauks gausybė asmeninių T. Ivanausko daiktų, pradedant akiniais, sodininkystės įrankiais, medžioklės atributika, baigiant svarbiausiomis knygomis, parašytomis genialaus žmogaus, bei knygomis apie žymiausią Lietuvos gamtininką. Taip pat pamatysite ir kadrų iš dokumentinių filmų. Jūsų lauks ir siurprizai.

Dvaro lobyne (svirne) bus eksponuojami medžioklės trofėjai, nors ir nesusiję su akademiku, bet labai būdingi gamtininko aplinkoje.

Parodos išskirtinumas, kad ją rengiant, be mūsų muziejaus darbuotojų aktyviai talkino akademikas Mečislovas Žalakevičius, kolegos iš Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, bei Kauno rajono muziejaus filialo Obelinės sodybos. Įspūdingų eksponatų rodomų dvaro lobyne gavome iš Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“. Visiems rėmėjams nuoširdi padėka.

 

Parodos kuratorius Vingaudas Baltrušaitis.