ATRADIMAI ARCHYVE: APIE TOTORIŲ KAILIADIRBĮ

Šiemet minime Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metus. 1970 metais muziejininkė Aušrelė Kargaudienė aprašė totorių tautybės kailiadirbį Motiejų Kanarską. Medžiaga saugoma Lietuvos liaudies buities muziejaus archyve (Byla LBM 29). Ji taip pat įgijo kailiadirbių naudotų įrankių.


Daugiau

KVIEČIAME PAŽAISTI!

Kviečiame pažaisti su senaisiais kaimo vaikų žaislais! Žaislus parodys, pamokys kaip su jais žaisti vyr. muziejininkė Nijolė Pliuraitė-Andrejevienė ir jos pagalbininkas dešimtmetis Ugnius. Laukiame jūsų šį sekmadienį, rugsėjo 12 d. 12–15 val. Dzūkijos kaimo sodyboje.


Daugiau

RENGINYS LIETUVOS TOTORIŲ ISTORIJOS IR KULTŪROS METAMS PAMINĖTI

Šiemet sukanka 700 metų nuo pirmosios lietuvių sąjungos su totoriais sudarymo. Kviečiame iš arčiau susipažinti su šia tautine bendruomene ir sudalyvauti renginyje, skirtame paminėti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metus.


Daugiau

ŠIUO METU VYKDOMI PROJEKTAI

Labai džiugu, kad šiemet muziejaus iniciatyvas palaiko ir remia skirtingi finansavimo fondai. Štai, kas jau įvyko ir kas dar vyks!


Daugiau

EKSPONATO BYLA: TRAKTORIUS „FORDSON“ MODEL N

„Vienas naudingiausių ūkininkui išradimų šiame amžiuje yra traktorius. O iš visų traktorių tinkamiausias yra Fordson“ – taip tarpukariu reklamuoti „Fordson“ traktoriai.


Daugiau