LAPKRIČIO 30-OJI ŠV. ANDRIEJAUS DIENA. PAMERKITE VYŠNIOS ŠAKELĘ – TEGUL JI PRAŽYS

Lapkričio 30-oji – šv. Andriejaus diena – Lietuvos valstybinių švenčių kalendoriuje sutampa su atmintina Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos diena. Prieš 104 metus Prūsijos lietuvių tautos taryba paskelbė Tilžės aktą, kuriame išreikšta lietuvininkų valia gyventi vienoje valstybėje su visa tauta. Šis dokumentas buvo svarus Lietuvos argumentas 1923 m. įteisinant Klaipėdos krašto prisijungimą.


Daugiau

ADVENTINIS MIESTELIS | 2022

Adventinis miestelis – tai vieta, kur galima pajausti ramią, nostalgišką šv. Kalėdų laukimo nuotaiką, susipažinti su advento tradicijomis ir papročiais ir jaukiai praleisti adventinę popietę. Laukiame Jūsų Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, gruodžio 10-11 ir 17-18 dienomis, 13:00-18:00 val.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: NUOTRAUKA. LIETUVOS KARIUOMENĖS KAREIVIAI NAKTIES STOVYKLOJE

Lietuvos liaudies buities muziejus minėdamas Lietuvos kariuomenės dieną, sveikina visus buvusius, esamus ir būsimus savo gimtojo krašto gynėjus ir sergėtojus – Lietuvos karius. Ta proga muziejaus darbuotojai nori pasidalinti viena iš daugelio fonduose saugomų nuotraukų, kuri atspindi tarpukario Lietuvos tarnybą to meto kariuomenėje.


Daugiau

LAPKRIČIO 16 D. – LIETUVOS PAŠTO DIENA. RASKITE LAIKO GRAŽIAM RITUALUI – UŽRAŠYKITE RANKA IR IŠSIŲSKITE PAŠTU SVEIKINIMUS ARTIMIESIEMS

Teigiama, kad pirmuosius kalėdinius atvirukus pagaminti sumanė britas Henris Koulas (Henry Cole). 1843-aisiais užsiėmęs verslininkas, nerasdamas laiko pats ranka parašyti kalėdinių sveikinimų, kreipėsi į savo draugą, garsų to meto iliustratorių, prašydamas nupiešti kalėdinį atviruką, vaizduojantį jo šeimą. Verslininkas nusprendė pagaminti daug atviruko kopijų ir išsiųsti jas savo giminaičiams ir kolegoms, linkėdamas linksmų Kalėdų. Pirmieji atvirukai buvo atspausdinti naudojant litografijos techniką ir nuspalvinti rankiniu būdu.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: ŠEPETYS IŠBRUKTIEMS LINAMS ŠUKUOTI

Lietuvos liaudies buities muziejaus fonduose saugoma virš 200 šepečių linams šukuoti, dauguma jų – lenteliniai.

Lentelinis vienakrūmis šepetys (LBM 30648) muziejaus fondus papildė 1983 m. Šepečio pagrindas – 52 cm ilgio, 12 cm pločio lentelė. Viduryje į ją iš nugarinės pusės buvo sukalti 36 mediniai dantys. Į pagrindo galuose išgręžtas angeles įverta virvė. Ant pagrindo išbadyta šepečio pagaminimo data – 1919 m., kitoje krūmo pusėje – inicialai.


Daugiau