SUSKUBKIM PASVEIKINTI TĖVIŠKĖN SUGRĮŽUSIUS GANDRUS KAIŠIADORIETIŠKAI IR VISAIP KITAIP!

Kovo 26 dieną – paskutinį kovo mėn. sekmadienį, kviečiame nemokamai apsilankyti muziejuje ir pasveikinti Tėviškėn sugrįžusius gandrus. Jie pasižymi punktualumu ir savo šventėn – Gandrinėms – dažniausiai sugrįžta laiku – kovo 25 dieną. Kas būtų, jei taip nenutiktų – susitikim ir išsiaiškinsim. O Gandrines, nors ir diena vėliau, kartu atšvęskim! Ilgai nesnauskim – nuo 12 val. pradėsim!


Daugiau

NAUJA PARODA „RETI SPAUDINIAI IŠ LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJAUS BIBLIOTEKOS“

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji bibliotekoje kovo mėnesį veikia paroda „Reti spaudiniai iš Lietuvos liaudies buities muziejaus bibliotekos“. LLBM biblioteka įkurta kartu su muziejumi – 1966 m. Joje kaupiami etnologijos, istorijos, architektūros, muziejininkystės, meno ir kitų sričių leidiniai. Dalis spaudinių (1460 vnt.) – reti, išleisti iki 1940 m. Jie dovanoti, pirkti iš kolekcininkų arba įgyti knygynuose-antikvariatuose.


Daugiau

Registracija į Velykų mugę 2023 m.

Šventų Velykų mugės tikslas – sukurti šventišką aplinką Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstančios Velykų šventės metu.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: VĄŠELIU NERTA LOVATIESĖ

Šiandien pakalbėkime apie moteris. Apie moteris – darbščias ir talentingas, atsidavusias savo šeimai ir savo darbui, išsilavinusias, kuklias ir tolerantiškas. Apie dvi labai artimas moteris – mamą ir dukrą, bajoraites iš plačios ir garsios Lietuvos didikų Tvirbutų giminės, tyliai ir oriai pragyvenusias savo gyvenimus.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: VILNIUJE PIRKTI ĮRANKIAI

1996 m. lapkričio 22 dieną rinkau etnografinę medžiagą Linkuvoje, Pakruojo r. Pateikėja B. B. muziejui padovanojo stalo įrankius (šakutę ir peilį). Užrašiau jos pasakojimą. „Šiuos įrankius 1939 metais nusipirkau Vilniuje. Važiavom iš Utenos Vilniaus pažiūrėti“ (1939 metų rudenį Vilnius buvo grąžintas Lietuvai).


Daugiau