SPALIO 4-OJI – ŠV. PRANCIŠKUS – EKOLOGIJOS GLOBĖJAS

Palaukių ir pakelių erškėčiams pasipuošus išsirpusiomis uogomis, primenančiomis sustingusius kraujo lašiukus ir viliojančiomis jomis kaip gyvybės eleksyru pasistiprinti paukščius prieš žūtbūtinį žiemos metą, vienus – keliaujant vasarop, kitus pasiliekant žiemoti nelepinančioje maistu gimtinėje, ateina spalio ketvirtoji, kalendoriuje minima kaip šventojo Pranciškaus, visų gyvų Žemės padarų ir darnaus sambūvio su aplinka – ekologijos – globėjo diena.


Daugiau

KONFERENCIJA / FORUMAS „STATYBOS TRADICIJŲ PUOSELĖJIMAS KULTŪRINIUOSE KRAŠTOVAIZDŽIUOSE“ CONFERENCE / FORUM „CHERISHING BUILDING TRADITIONS IN CULTURAL LANDSCAPES“

Spalio 5-7 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks tarptautinė konferencija-forumas „Statybos tradicijų puoselėjimas kultūriniuose kraštovaizdžiuose“. Konferencijoje bus nagrinėjamos istorinių kraštovaizdžių ir vietos architektūros išsaugojimas bei tradicinių amatų puoselėjimas – temos, aktualios beveik visose Europos šalyse. Konferencijoje bus akcentuojama neformaliojo paveldo švietimo ir savanoriškos veiklos svarba, kurios yra kertinės kultūros paveldo išsaugojimui ir sklaidai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Konferencija skatins prasmingus mainus tarp įvairių su paveldu susijusių organizacijų, institucijų, universitetų ir kitų partnerių atstovų.


Daugiau

„KELIAUJANČIO ARISTAVĖLĖS DVARO – KAD“ UŽDARYMO RENGINYS

Spalio 18–19 dienomis, Lietuvos liaudies buities muziejaus Aristavėlės dvare, Rumšiškėse vyks EEE projekto „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“, kuris sėkmingai tęsėsi dvejus metus, uždarymo renginys. Jo metu bus pristatomi projekto komandos ir partnerių pranešimai apie įgyvendintus etapus, pasidalinama patirtimi, aptariama ateities perspektyva.


Daugiau

AUKSINIS SPALIS – SENJORŲ MĖNUO

Sveikiname visus senjorus su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena ir kviečiame visą spalio mėnesį muziejų aplankyti nemokamai.


Daugiau

SVARBI INFORMACIJA MUZIEJAUS LANKYTOJAMS

Rugsėjo 29 d., muziejaus vidaus ekspozicijos atviros lankytojams iki 15:00 val. Nuo 15:00 iki 20:00 val. muziejus lankomas kaip parkas. Atsiprašome už galimus nepatogumus.


Daugiau