EKSPONATO BYLA: STIKLINĖ ALUI

XVII–XIX a. alų, vandenį gerdavo iš kaušų ar kaušelių Jie buvo mediniai, skobti, dažniausiai su rankena. (1 pav.) Pateikėjai iš Aukštaitijos prisiminė, kad XIX a. pabaigoje–XX a. pirmojoje pusėje alų gėrė iš stiklinių.


Daugiau

ŽOLINĖS ŠVENTADIENIO PROGRAMA

Kviečiame per Žolinę nesėdėti namie, o atvykti paviešėti, susitikti su giminėmis, padėkoti už naują derlių, pasidžiaugti jo gėrybėmis, spalvingomis gėlėmis ir dailiausiomis žolynų puokštėmis į Lietuvos liaudies buities muziejų – nes tai pati tinkamiausia vieta tradiciškai Žolinės proga giminei susieiti!


Daugiau

SVARBI INFORMACIJA DĖL MUZIEJAUS LANKYMO RUGPJŪČIO 4–7 DIENOMIS

Norime informuoti lankytojus dėl Lietuvos liaudies buities muziejaus lankymo 2022 m. rugpjūčio 4–7 dienomis. Muziejuje, rugpjūčio 4–7 dienomis vyks Granatos live muzikos festivalis, kurio metu keičiasi įėjimo į muziejų kainos.


Daugiau

SVARBI INFORMACIJA MUZIEJAUS LANKYTOJAMS

Lietuvos liaudies buities muziejuje, Dzūkijos sektoriuje (Dzūkų kaimo bendrėje) liepos pabaigoje prasideda filmo „Ronja“ filmavimo aikštelės paruošiamieji darbai. Dėl paruošiamųjų filmavimo darbų nuo 2022 m. liepos 27 d. iki 2022 m. rugsėjo 30 d. Musteikos ir Zervynų sodybos bus uždarytos lankytojams.


Daugiau

KVIEČIAME GYVAKARŲ SODYBON Į YPATINGĄ ONINIŲ – RUGIAPJŪTĖS TALKĄ!

Kviečiame Gyvakarų sodybon ir ypatingon Oninių – rugiapjūtės talkon, kur darbuosimės ir švęsime kartu bei duonos ragausim tiesiai iš laukų! Ypač laukiame Onų ir Onučių, vaikaičių ir močiučių, kurių dar nieks nesuskubo pasveikinti!


Daugiau