Pro nedidelį langelį į lankytojus žvelgianti kaukė kviečia praverti svirno duris ir prisiminti Užgavėnių tradicijas ne tik žiemą, bet ir visais metų laikais! Šiandien, pirmąją naujojo muziejaus sezono dieną, Žemaitijos sektoriuje, Gintališkės sodybos svirne atidaryta Sauliaus Tamulio „Ličynų paruoda“! Šioje parodoje eksponuojamos tautodailininko-medžio meistro Sauliaus Tamulio pagamintos ir 2020 m. muziejui padovanotos tradicinės Užgavėnių kaukės.

„Akivaizdu, kad nereikia būti milijonieriumi, kad galėtum dovanoti. Reikia tik dosnios širdies.“ – tokiais žodžiais parodos atidarymą pradėjo muziejaus direktorė Gita Šapranauskaitė. Būtent toks ir yra parodoje eksponuojamų kaukių autorius, ilgametis muziejaus bičiulis Saulius Tamulis. Labai gaila, kad pačiam autoriui nepavyko dalyvauti parodos atidaryme, tačiau jo adresu skambėjo daug padėkos žodžių ir geriausių linkėjimų. Vyr. muziejininkas Vingaudas Baltrušaitis dalinosi prisiminimais apie ilgus bičiulystės metus ir pabrėžė, kad S. Tamulis – labai kūrybingas bei produktyvus tautodailininkas ir vienintelis Lietuvoje, kuris neužsiima daugiau jokia medžio drožyba, tik kaukių.


Parodos kuratorė Kristina Štaupaitė prisiminė, kaip pernai vasarą važiavo pasiimti dovanotų kaukių pas S. Tamulį. Jau tada kilo mintis, kad šios kaukės neturėtų nugulti į fondus, o iškart būtų atviros, prieinamos lankytojams. Iš viso muziejus gavo 179 vnt. kaukių, iš jų 85 vnt. yra eksponuojami šioje parodoje. Kai kurias kaukes ateityje bus galima naudoti ir edukacijose. Tad tai – tikrai gyvo muziejaus gyva paroda.

Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, apsilankęs parodos atidaryme, dėkojo Sauliui Tamuliui ir muziejui už atvertas duris, kurias pravėrę lankytojai gali rasti tokį turtą. Jis pabrėžė, kad S. Tamulis yra bene vienintelis, kuris tokį turtą – tradicines Užgavėnių kaukes – ne tik saugo, bet ir kuria, apie tai kalba ir dovanoja, dalinasi su kitais.⠀Tad neišsigąskite velnių, apsišaukėlių daktarų ir kitokių žmogystų, drąsiai praverkite duris ir susipažinkite su šiais zbitkus krėsti mėgstančiais linksmiausios metų šventės personažais!


Dar viena nuo gegužės 1 d. atverta paroda – labai kontrastinga „Ličynų paruodai“. Tai – Rymanto Penkausko fotografijų paroda „Šventųjų gyvenimas“. Šioje parodoje galite išvysti nespalvotų nuotraukų ciklą apie tylų šventųjų gyvenimą Žemaitijos bažnyčių palėpėse, varpinėse, senkapiuose ir pakelėse. Parodą apžiūrėti galite muziejaus miestelio Plungės name iki rugsėjo 30 d.


Kokios dar naujienos laukia lankytojų nuo gegužės 1 d., vasaros sezono pradžios? Galite sužinoti čia.