Interaktyvus žemėlapis
Pavasaris 3

NAUJA RAŠTINĖS EKSPOZICIJA IR PARODA PRADŽIOS MOKYKLOJE

Sukurta nauja raštinės ekspozicija ir paroda muziejaus miestelio pradžios mokykloje, apie šioje mokykloje, perkeltoje iš Plokščių miestelio, 1937–1941 metais dirbusį mokytoją Stasį Ankevičių.

PLAKATAS INTERNETUI

Raštinė buvo skirta mokytojo pasiruošimui pamokoms, mokinių ir mokyklos reikalų tvarkymui. Šią raštinės ekspoziciją kūrėme pagal mokytojo Stasio Ankevičiaus (1905–2002) pasakojimą. Pateikiami eksponatai supažindins lankytojus su mokytojo užklasiniu darbu ir užduotimis, kurias tarpukario pradinėje mokykloje turėdavo atlikti mokytojas. Raštinėje eksponuojami baldai yra labai panašūs į tuos, kurie buvo S. Ankevičiaus darbo metais. Juos mokyklai valsčius parūpindavo ir sumokėdavo savo lėšomis. Valsčius taip pat mokėdavo mokytojui raštpinigius – 62 litus, skirtus raštinės išlaidoms. Ekspozicijoje pamatysite telefoną, rašomąją mašinėlę, kurių iki tol mokyklos raštinėje nebuvo. Sužinosite, kam buvo skirta knygų spinta, kodėl ant sienos pakabinome smuiką, kokį daiktą S. Ankevičius saugojo stalo stalčiuje. Pamatysite ir mokytojo paltą, portfelį ir skrybėlę, kokius turėjo tarpukario Lietuvos mokytojai vyrai.

Raštinės ekspoziciją papildo paroda „Mokytojo Stasio Ankevičiaus gyvenimo kelias“, kurią pavadinome taip pat, kaip pavadinti ir muziejaus archyve saugomi mokytojo prisiminimai. Parodoje mokytojo nueitą gyvenimo kelią iliustruoja nuotraukos, kuriose atsispindi akimirkos iš jo mokslo metų Naumiesčio progimnazijoje, dvimečių mokytojų kursų, mokytojo darbo ir visuomeninės veiklos Akėčių ir Plokščių pradinėse mokyklose, Sibiro tremties, sovietmečio ir atgautos Lietuvos nepriklausomybės metų.

Nauja ekspozicija ir paroda atskleidžia, koks svarbus valstybės gyvenime yra mokytojo vaidmuo. Tai savo pavyzdžiu, nuveiktais darbais, parašytomis knygomis mums parodė ir mokytojas Stasys Ankevičius.

Už pagalbą rengiant ekspoziciją ir parodą nuoširdžiai dėkojame Plokščių mokyklos muziejaus globėjai, istorijos mokytojai metodininkei Gražinai Kazarian, Švietimo istorijos muziejaus kolegoms, vyr. fondų saugotojai Eglei Aleknaitei, mokytojo sūnui Algimantui Ankevičiui, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus vyr. fondų saugotojai Elenai Rupeikienei ir muziejininkei Aušrai Mickevičienei.

Ekspozicijos autoriai: vyr. muziejininkai Nijolė Pliuraitė-Andrejevienė ir Vingaudas Baltrušaitis.

Parodos autorė: vyr. muziejininkė Nijolė Pliuraitė-Andrejevienė.

Parodos dailininkė: architektė Neringa Norvaišaitė.

Raštinės ekspozicija ir paroda „Mokytojo Stasio Ankevičiaus gyvenimo kelias“ atidaroma gegužės 18 d. 13 val. Pradžios mokykloje, muziejaus miestelyje. Atidarymo dalyvių skaičius ribotas, registracija bus vykdoma vietoje.

Renginiai birželį
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
56
7
8
9
10
11
1213
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
282930
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510