EKSPONATO BYLA: 1863 M. SUKILIMO BIRŽŲ (GUDIŠKIO) KAUTYNES MENANTIS EKSPONATAS

Prieš 159-erius metus, 1863 m. gegužės 7–9 d., prie Biržų vyko tris dienas trukusios didžiausios per 1863 m. sukilimą Lietuvos sukilėlių būrių kautynės su Rusijos kariuomene. Kitais metais minėsime Biržų mūšio ir 1863–1864 m. sukilimo – Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos ir dalies Ukrainos tautinio ir socialinio išsivadavimo kovos iš Rusijos imperijos gniaužtų 160-asias metines.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: MOKINIŲ DARBELIŲ PARODA

Šiandien muziejininkai jums nori pristatyti XX a. 4-ajame dešimtmetyje darytas tris fotografijas, kurios vadinasi „Mokinių darbelių paroda“. Šios nuotraukos leidžia geriau pažinti tarpukario Lietuvoje vyravusią kultūrą ir dailės suvokimą.


Daugiau

Eksponato byla: Velykinis stebuklas muziejaus fonduose – XVII a. vid. paveikslas „Noli me tangere“

Rašydama apie šv. Velykų stebuklą, galvoje turiu ne tik didįjį Prisikėlimo stebuklą, kuris prieš mūsų akis vyksta šiame paveiksle, kur Prisikėlęs Kristus, nugalėjęs mirtį ir nuodėmę, pirmajai iš visų žmonių pasirodo savo ištikimai sekėjai Marijai Magdalietei.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: ŠV. VELYKOS – LIETUVIŲ LIKIMAI

Žvelgdami į šią nuotrauką matome laimingus vaikus 1934 m. prie šventinio Velykų stalo Ukmergėje. Ričardo Algimanto (dešinėje) ir Angelės Rūtos Šlepečių tėvas Juozas Šlepetys (1892–1943) buvo Lietuvos kariuomenės karininkas, pulkininkas leitenantas. Prasidėjus karui laimingas šių žmonių gyvenimas baigėsi.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: FOTOGRAFIJA PRIE KARO MOKYKLOS

Eksponate-nuotraukoje matome 1938 m. liepos 15 d. – rugpjūčio 5 d. mokytojų kovinio parengimo kursų prie Karo Mokyklos dalyvius. Ši nuotrauka priklausė mokytojų Sofijos Bieliauskienės (Šutaitės) ir Aleksandro Bieliausko šeimai.


Daugiau