EKSPONATO BYLA: STIKLINĖ ALUI

XVII–XIX a. alų, vandenį gerdavo iš kaušų ar kaušelių Jie buvo mediniai, skobti, dažniausiai su rankena. (1 pav.) Pateikėjai iš Aukštaitijos prisiminė, kad XIX a. pabaigoje–XX a. pirmojoje pusėje alų gėrė iš stiklinių.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: MEDINIS PAVEIKSLĖLIS „DARIAUS IR GIRĖNO SKRYDIS“

Ši Eksponato byla skirta legendiniam S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui atminti. Muziejaus miestelio pradžios mokyklos raštinėje ant sienos pakabintas nedidelis medinis paveikslėlis, kuriame pavaizduotas lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis per Atlanto vandenyną į Lietuvą.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: „MAŽASIS KATEKIZMAS VAIKELIAMS“ SU YPATINGU PARAŠU

1940 m. birželio 15 d., sulaužiusi visas tarptautines sutartis, Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvos Respubliką. Prasidėjo 50 metų trukusi Lietuvos okupacija. Šiandien, tragišką lietuvių tautai Okupacijos ir genocido dieną, prisimename okupacijos aukas ir pagerbiame žuvusius už Tėvynės laisvę.


Daugiau

EKSPONATO BYLA: ŽAISLŲ MEISTRO KLEMENSO MISIŪNO ŽAISLINIAI NAMAI

Liaudies buities muziejaus žaislų rinkinyje saugomi trys lietuviški žaisliniai namai, kuriuos XX a. ketvirtame dešimtmetyje sukūrė Panevėžyje gyvenęs žaislų meistras Klemensas Misiūnas (1885-1970).


Daugiau

EKSPONATO BYLA: 1863 M. SUKILIMO BIRŽŲ (GUDIŠKIO) KAUTYNES MENANTIS EKSPONATAS

Prieš 159-erius metus, 1863 m. gegužės 7–9 d., prie Biržų vyko tris dienas trukusios didžiausios per 1863 m. sukilimą Lietuvos sukilėlių būrių kautynės su Rusijos kariuomene. Kitais metais minėsime Biržų mūšio ir 1863–1864 m. sukilimo – Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos ir dalies Ukrainos tautinio ir socialinio išsivadavimo kovos iš Rusijos imperijos gniaužtų 160-asias metines.


Daugiau