Tęsiame bendradarbiavimą su tarptautine organizacija European Heritage volunteers. Jau antrą kartą jaunimas iš įvairių pasaulio šalių dvi savaites dirbs ir mokysis mūsų muziejuje. Šiemet savanoriai iš JAV, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Australijos vadovaujami muziejaus instruktorių mokysis tverti pusgulstines tvoras, skaldyti stogų malksnas, taip pat atliks kitus medžio darbus. Vakarais suplanuota turtinga edukacinė ir pažintinė programa. Savanorių atlikti darbai bus gražus indėlis puoselėjant muziejaus lauko ekspozicijas.

Organizacija European Heritage volunteers su paveldu susijusioje savanoriškoje veikloje dalyvauja jau daugiau nei dvidešimt metų. Jos tikslas – sukurti ryšius tarp paveldo ir savanorystės ir susieti šias dvi sritis per praktinius projektus ir edukacinę veiklą. Praktinis darbas ir fizinis įsitraukimas tai puiki galimybė išsaugoti paveldo objektus ateities kartoms.

Savanoriai mokomi išsaugojimo ir restauravimo praktikos ir metodų, taip pat organizuojamos edukacijos, stovyklos ir kita veikla, kuria siekiama šviesti dalyvius ir gilinti žinias kultūros ir gamtos paveldo srityje. Nors Europos paveldo savanorių vykdomų projektų temos ir užduotys yra labai įvairios, bet visi jie turi bendrą tikslą – derinti paveldo išsaugojimą su savanoriška veikla.