Arūnas Baltėnas (g. 1956m. Kaune) – fotografas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas. Jo darbuose įamžinta tai, kas yra ant užmaršties ribos, yra tarsi atsisveikinimas su praeitu gyvenimu. Jo fotografijų paroda – „Namų tyloje“ gegužės 3 d. buvo pristatyta Lietuvos liaudies buities muziejuje.

„Kurdamas Lietuvos etninių regionų gyvenimo fotografinį archyvą, kad ir kokiame Lietuvos pakrašty atsidūręs, užčiuopiu sau brangius dalykus. Tai – ramybė, išmintis, susitaikymas… Susitaikymas su savo gyvenimu, likimu, vienatve. Kai rinkau nuotraukas šiai parodai – iš šimtų ir tūkstančių, prisimindavau ne tik dienos metą, bet ir kvapus, garsus, svarbiausia – užburiančią šviesą.

Prisipažinsiu, fotografuodamas iš taip arti žmonių gyvenimą, jaučiausi, tarsi paslapčiom žiūrėčiau pro kažkieno netyčia paliktas pravertas duris. Ir vis dėl to fotografuodavau tik tada, kai jusdavau tylų pritarimą, kuris atsirasdavo iš abipusės pagarbos.“

Kviečiame aplankyti šią fotografijų parodą, kuri džiugins muziejaus lankytojus visą vasarą, Plungės name, muziejaus miestelyje.

Parodos kuratorė dailininkė Lina Jonikė

Daugiau apie A. Baltėną ir jo kūrybą: http://www.mmcentras.lt/autoriai/arunas-baltenas/446

Nuotraukos iš parodos atidarymo: R. Žaltausko, R. Adomavičienės