2020-ieji metai – Tautodailės metai. Šia proga Lietuvos tautodailininkų sąjunga kartu su Lietuvos liaudies buities muziejumi pristato medžio skulptūrų parodą.

Parodoje pristatomos skulptūros iš Lietuvos tautodailininkų sąjungos fondų kolekcijos ir šiuolaikinių skulptorių, LTS narių,  kūriniai, kuriuose atsispindi tradicinės skulptūros bruožai bei profesionalaus meno įtaka. Parodos lankytojai turės progą susipažinti su įvairių etnografinių regionų meistrais – Aukštaitijai atstovauja Zigmas Zinkevičius, Valentas Butkus ir Vytautas Jackūnas, Dzūkijai – Saulius Lampickas ir Artūras Janickas, o Suvalkijai – Kazimieras Martinaitis, Adolfas Teresius, Antanas Lastauskas, Raimundas Blažaitis. Visi šie drožėjai yra tituluoti meistrai, respublikinių konkursų nugalėtojai, senosios skulptūros tradicijų tęsėjai, savo kūryba puošiantys ir garsinantys Lietuvos vardą.

Lietuvos liaudies buities muziejus pristato žymiojo menininko Liongino Šepkos iki šiol parodose neeksponuotą skulptūrėlių ir bareljefų rinkinį, įgytą vėlyvuoju kūrybos laikotarpiu, 1979 m. Menotyrininkų vertinimu, L. Šepka yra vienas įdomiausių dailininkų primityvistų ir vienas paskutinių Lietuvos dievdirbių. Jam pagerbti nuo 1994 m. Rokiškyje organizuojami respublikiniai medžio drožėjų darbų konkursai,  kurių laureatais yra tapęs ir ne vienas šioje parodoje dalyvaujantis tautodailininkas.⠀

Paroda atidaroma gegužės 15 d. ir veiks iki spalio 1 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus parodų salėje (prie sutikimo vartų).