Šventėje 2016 m. gegužės mėn 20 d. kartu su meistrais, architektais ir muziejininkais turėsite progą stebėti, tyrinėti, dalyvauti ir patirti, kaip gaminami natūralūs dažai namui dažyti; kaip vyksta šiuolaikinio ir senojo obliaus lenktynės ar rąstų namelio konstravimas. Galėsite prisidėti prie sodybos, o gal ir viso kaimo statybos, apžiūrėti muziejuje atstatomus XVIIIa. Aristavėlės dvaro rūmus bei pasidžiaugti daugeliu kitų pramogų ir veiklų.

Tikimės, kad grįždami iš šventės pamąstysite, kaip gražiai Lietuvos kraštovaizdyje dera medinis paveldas ir kaip svarbu mums jį saugoti ir puoselėti.

Lietuvos liaudies buities muziejuje šventė rengiama įgyvendinant projektą „Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas, pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą“, kurį remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

Programa

10.00- 16.00 val. Muziejaus miestelyje

  • Natūralių dažų virimas
  • Šiuolaikinio ir senojo obliaus lenktynės
  • Rąstų namelio konstravimas
  • Sodybos, o gal ir viso kaimo statyba
  • Muzikinio folkloro programa
  • Tradicinių amatų specialistus ruošiančių mokyklų prisistatymas

10.00- 16.00 val. Aukštaitijoje (Pagirių sodyboje)

  • Žolelių arbatos, duonos, sūrio ir medaus ragavimas

15.00- 16.00 val. Aristavėlės dvaro rūmų restauravimo darbų apžiūra

Viešinimas rengiamas įgyvendinant projektą „Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas, pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą (projekto kodas: Nr. EEE-LT06-KM-01-K-01-100), kurį remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

Gita Šapranauskaitė, vyresnioji muziejininkė,

 projekto mokymo ir viešinimo veiklų koordinatorė

Tel.: 8 699 17869.