Interaktyvus žemėlapis
Dviračių žygis 2021
Rytas muziejuje
Ruduo 2020

„Man ir šiandien tie vandenys spindi…“ atgarsiai

Rugsėjo 15 d., sekmadienį, muziejaus svečiai turėjo progą praleisti neeilinę popietę – čia vyko Vietovardžių metams skirtas renginys „Man ir šiandien tie vandenys spindi…“ (Jonas Aistis). Popietę pradėjo Rumšiškių kultūros centro direktorė Gražina Kazanavičienė ir Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Gita Šapranauskaitė. Dar prieš prasidedant konferencijai, buvo pagerbti buvusio Pievelių kaimo, kurio teritorijoje įkurtas Lietuvos liaudies buities muziejus, gyventojai – jiems muziejaus direktorė įteikė kvietimus visą gyvenimą nemokamai lankytis muziejuje. Tuomet vyko rimtoji, pažintinė renginio dalis – konferencija. Pranešimus apie muziejaus kūrimąsi Pievelių kaime ir Rumšiškių valsčiaus savivaldą skaitė muziejininkės Inga Levickaitė-Vaškevičienė ir dr. Aistė Lazauskienė, o geologė dr. Danguolė Karmazienė supažindino su Kauno marių ir apymario geologija. Prieš prasidedant antrajai, linksmajai daliai – vokalinių ansamblių šventei – renginio svečiai turėjo progą pasišnekučiuoti bei pasivaišinti naminiu sūriu su medumi, sausainiais ir karštais gėrimais. Pasotinus protą ir kūną, atėjo metas pasotinti sielą nuostabia muzika ir poeto Jono Aisčio eilėmis, kurias deklamavo renginio vedėja, aktorė Virginija Kochanskytė. Gražiais balsais ir puikia nuotaika džiugino Žiežmarių kultūros centro Pakertų skyriaus duetas, Baisogalos moterų vokalinis ansamblis, Prienų kultūros centro Pakuonio moterų ansamblis, Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos mokytojų vokalinis ansamblis, moterų ansamblis „Mejszagolanki“ iš Nemenčinės daugiafunkcinio centro Maišiagalos skyriaus ir, galiausiai, vietiniai dainininkai – Rumšiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Žigla“. Kad visi renginio dalyviai grįžtų dar labiau dvasiškai pakylėti, Rumšiškių klebonas kun. Gintas Rumševičius popietę užbaigė suteikdamas palaiminimą.

Dėkojame nuostabiajai Virginijai Kochanskytei už šiltą ir poetišką renginio vedimą, pranešėjoms už pažinimo praplėtimą, dainininkams – už minčių pakylėjimą, kun. Gintui Rumševičiui – už dvasinį peną, visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo – už rūpestį ir dėmesį detalėms, o visiems svečiams – už gerą nuotaiką ir šilumą.

Tai buvo paskutinis projekto „Laikinoj atminty…“ renginys, dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir organizuojamas Lietuvos liaudies buities muziejaus, Rumšiškių kultūros centro, Kauno marių regioninio parko direkcijos ir Kaišiadorių muziejaus.

 

Nuotraukos Elenos Braziulienės.

 

 

Renginiai rugsėjį
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
45
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1819
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510