Rugsėjo 15 d., sekmadienį, muziejaus svečiai turėjo progą praleisti neeilinę popietę – čia vyko Vietovardžių metams skirtas renginys „Man ir šiandien tie vandenys spindi…“ (Jonas Aistis). Popietę pradėjo Rumšiškių kultūros centro direktorė Gražina Kazanavičienė ir Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Gita Šapranauskaitė. Dar prieš prasidedant konferencijai, buvo pagerbti buvusio Pievelių kaimo, kurio teritorijoje įkurtas Lietuvos liaudies buities muziejus, gyventojai – jiems muziejaus direktorė įteikė kvietimus visą gyvenimą nemokamai lankytis muziejuje. Tuomet vyko rimtoji, pažintinė renginio dalis – konferencija. Pranešimus apie muziejaus kūrimąsi Pievelių kaime ir Rumšiškių valsčiaus savivaldą skaitė muziejininkės Inga Levickaitė-Vaškevičienė ir dr. Aistė Lazauskienė, o geologė dr. Danguolė Karmazienė supažindino su Kauno marių ir apymario geologija. Prieš prasidedant antrajai, linksmajai daliai – vokalinių ansamblių šventei – renginio svečiai turėjo progą pasišnekučiuoti bei pasivaišinti naminiu sūriu su medumi, sausainiais ir karštais gėrimais. Pasotinus protą ir kūną, atėjo metas pasotinti sielą nuostabia muzika ir poeto Jono Aisčio eilėmis, kurias deklamavo renginio vedėja, aktorė Virginija Kochanskytė. Gražiais balsais ir puikia nuotaika džiugino Žiežmarių kultūros centro Pakertų skyriaus duetas, Baisogalos moterų vokalinis ansamblis, Prienų kultūros centro Pakuonio moterų ansamblis, Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos mokytojų vokalinis ansamblis, moterų ansamblis „Mejszagolanki“ iš Nemenčinės daugiafunkcinio centro Maišiagalos skyriaus ir, galiausiai, vietiniai dainininkai – Rumšiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Žigla“. Kad visi renginio dalyviai grįžtų dar labiau dvasiškai pakylėti, Rumšiškių klebonas kun. Gintas Rumševičius popietę užbaigė suteikdamas palaiminimą.

Dėkojame nuostabiajai Virginijai Kochanskytei už šiltą ir poetišką renginio vedimą, pranešėjoms už pažinimo praplėtimą, dainininkams – už minčių pakylėjimą, kun. Gintui Rumševičiui – už dvasinį peną, visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo – už rūpestį ir dėmesį detalėms, o visiems svečiams – už gerą nuotaiką ir šilumą.

Tai buvo paskutinis projekto „Laikinoj atminty…“ renginys, dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir organizuojamas Lietuvos liaudies buities muziejaus, Rumšiškių kultūros centro, Kauno marių regioninio parko direkcijos ir Kaišiadorių muziejaus.

Nuotraukos Elenos Braziulienės.