Ar kada pagalvojote, kaip įdomu būtų praleisti naktį muziejuje? O dar jei tai – legendomis ir žolynais apipinta trumpiausia metuose Joninių naktis? Šiemet kviečiame visus sulėkti į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse birželio 23 d. 20 val. – kartu atšvęsti Jonines bei pasveikinti saulę!

Programoje susipins iš pirmo žvilgsnio priešingi elementai – tradicijos ir modernybė, folkloras ir elektroninė muzika, laukų gėlės ir spalvoti lazeriai, šviesa ir tamsa, ugnis ir vanduo. Drauge įsitikinsime, kad visa tai gali sukurti darnią ir paslaptingą Joninių nakties atmosferą. Sunku patikėti? Atvykite ir įsitikinkite tuo patys!

Joninių šventę pradėsime ant kalno Dzūkijos kaime – kviesime įsijausti į gamtos virsmą, braidžioti po laukinių gėlių pievas, kupoliauti, pažinti žolynus, pinti vainikėlius, burtis prie Kupolės medžio. Žinoma, pasveikinsime varduvininkus – Jonus, Jones ir Janinas! Visas tradicines linksmybes gyva muzika ir balsais apipins grupė „Aldai“.

Vėliau šventė persikels prie Klojimo teatro – čia kviesime braidyti po užburiančias atmosferas su muzika, kurioje susitinka mūsų senoji ir šiuolaikinė kultūros. Slėpiningoje erdvėje tarp aukštų šnabždančių medžių vyks Joninių Garsovaizdžiaikoncertas, kuriame gros eksperimentinės, atmosferinės elektroninės muzikos, įkvėptos folkloro, kūrėjai Girių dvasios, Modestyno, Jausmė ir Tamsaulė.

Saulę palydėsime bei naktį pasitiksime su vandeniu ir ugnimi – plukdysime gėlių vainikėlius su žvakelėmis Pravienos upelyje, nuo kalno ridensime degančius ratus, įžiebsime stebules bei didįjį Joninių laužą. Visa tai vainikuos trankūs ir smagūs folkšokiai!

Per visą naktį pasimėgavę muzika, pašokinėję per laužą, išbraidžioję rasotas pievas, auštančią ryto saulę pasitiksime su dainomis!

Daugiau informacijos apie renginį bus paskelbta artimiausiu metu.