Interaktyvus žemėlapis
Dviračių žygis 2021
Rytas muziejuje
Ruduo 2020

LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS TVARKOSI

Įgyvendinant INTERREG VA LATVIJA – LIETUVOS PROGRAMOS 2014–2020 m. projektą „Viešųjų paslaugų kultūros paveldo išsaugojimui plėtra“ DEVHERI, Nr. LLI-350 Lietuvos liaudies buities muziejaus restauratoriai kartu su kolegomis iš Kuldigos restauravimo centro (Latvijoje) bei vietos bendruomenių atstovais ir meistrais praktiniame seminare „Senosios kultūros paveldo restauravimo tradicijos“ dalinosi senosiomis kultūros paveldo restauravimo tradicijų paslaptimis bei gerąją patirtimi.

Seminaro metu dirbo penkios muziejaus darbuotojų, meistrų ir kultūros paveldo puoselėtojų grupės. Restauruoti seni mediniai langai ir langinės iš Darbėnų ir Pakapių sodybų, nuvalant pažeistą dažų sluoksnį bei sutvirtinat konstrukcijas bei padengiant nauju dažu sluoksniu. Restauratorius Algirdas Šalkauskas drauge su kolegėmis restauratorėmis Gražina Babkauskiene ir Raimonda Žukauskaite pristatė Lietuvoje vyraujančias restauravimo tradicijas, bei pastatų perkėlimo į muziejų istoriją. Kuldigos restauracijos centro specialistas Janis Mertens ir restauratorius Mihails Sivuhins grupei pristatė Kuldigos restauravimo centro patirtis dirbant su medinių pastato dalių restauravimu ir atkūrimu.

Tinkų ir molio meistras Saulius Jackevičius drauge su restauratore Audrone Gogeliene susirinkusiems pristatė natūralius tinkus. Meistras Saulius Jackevičius paruošė mišinį bei parodė, kaip įvertinti žalą tinko sluoksniui bei nustatyti problemos šaltinį. Grupė dirbo prie Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje esančios Sasnavos bažnyčios šventoriaus tvoros kryžiaus kelio stočių.

Restauratorius-stalius Jonas Kondratavičius, stalius Petras Potelis ir Kuldigos restauravimo centro restauratorius Agris Zingbergs  drauge su komanda dirbo prie Daujėnų sodybos klėties stogo konstrukcijos ir viršutinio rastų vainiko jungčių atstatymo. O meistras Gediminas Zelionka drauge su talkininkais keitė greta esančios kėltelės nendrinę stogo dangą.

Restauratorius Valentinas Kirelis, Kultūros paveldo specialistas Romualdas Valantis ir  Kuldigos restauravimo centro restauratorius Karlis Henins drauge su grupe darbavosi Aukštaitijos sektoriuje, Taurganų sodyboje. Komanda atitampė suklypusią ir pasvirusią klojimo konstrukciją.

Dalia Stabrauskaitė pristatė lyginamąją analizę Architektūrinio paveldo prevencinės apsaugos programos Europoje.

 

 

 

Kultūros projektų vadovė

Justina Jakštaitė

 

Nuotraukos Rimgaudo Žaltausko

 

Renginiai rugsėjį
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
45
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1819
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510