Medinis arkliukas ir ratukai. Elenos Braziulienės nuotrauka.

Kviečiame pažaisti su senaisiais kaimo vaikų žaislais! Žaislus parodys, pamokys kaip su jais žaisti vyr. muziejininkė Nijolė Pliuraitė-Andrejevienė ir jos pagalbininkas dešimtmetis Ugnius. Laukiame jūsų šį sekmadienį, rugsėjo 12 d. 12–15 val. Dzūkijos kaimo sodyboje.

Mažųjų lauks mediniai arkliukai ant sūpynių ir ratukai, kuriais juos galės pavėžinti didesni vaikai. Jie taip pat galės pabėgioti stumdami lazdą su judančiomis figūrėlėmis. Kam patiks, galės su kojūkais pavaikščioti, su kuriais kaimo piemenys ne tik vaikščiodavo, bet ir lenktyniaudavo.

Daug įdomių senųjų žaislų Jūsų lauks sodybos pirkioje: malūnas, kurio sparnus galėsite pasukti ir pamatyti, kokius darbus dirba mediniai žmogeliukai, šokinėjantis kaulinis ožiukas, gimnastai, kurie vartosi ant slankiojančių virvučių, o margosios medinės gyvatėlės raitosi kaip gyvos. Dar – iš pagaliukų sudedami galvosūkiai, kuriuos ne bet kas gali sudėti.

Pirštų miklumą galėsite išbandyti traukdami iš krūvelės šakaliuką, kurio negalima su kitais paliesti, virvute įsukti medinį vilkelį ir palenktyniauti, kurio vilkelis ilgiau suksis ar paskraidinti malūnėlį ant pagaliuko, kuris gali toli skristi. Ir dar daug kitų žaislų, kurie gali Jums patikti.

Mažos mergaitės galės pažaisti ne tik su medžiaginėmis, bet ir su popierinės lėlytėmis, kurias jos galės aprengti įvairiais rūbeliais, pavėžinti vežimėliais, migdyti ir net apgyvendinti joms skirtame lėlių namelyje su baldeliais.