Norime atkreipti jūsų dėmesį, kad šių metų vasarą, įgyvendinant 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Dialogo ir sąmoningumo skatinimas“ projektą, muziejuje numatomi praktiniai mokymai kultūros paveldo objektuose dirbantiems specialistams (meistrams, staliams dailidėms, statybininkams ar šiaip entuziastams tvarkantiems savo medinus namus). Ardysime, perkelsime ir atkursime labai gražų seną aukštaitišką svirną. Dirbsime kartu, mokysimės vieni iš kitų, ginčysimės, juoksimės ir mušim vakarais uodus Salų II etnoarchitektūriniame kaime (Ignalinos raj).

Projekto metu bus organizuojami šeši dviejų dienų trukmės praktiniai mokymai siekiant kultūros paveldo objektuose dirbantiems specialistams (meistrams ir statybininkams) suteikti naujas ar pagilinti turimas žinias, įgyti trūkstamus darbo įgūdžius taikant tradicines technologijas bei pasirenkant tinkamus darbų atlikimo metodus, kurie padėtų maksimaliai išsaugoti paveldo objektų autentiškumą.

6 mokymais aprėpiamas ciklas darbų, susijusiu su medinio pastato perkėlimu ir restauravimu, numatomos preliminarios datos:

  • tyrimai, dokumentavimas (liepos 18–19 d.), nakvynė Salų II etnoarchitektūriniame kaime (Ignalinos r.);
  • žymėjimas, pasiruošimas ardymo darbams ir ardymas (liepos 20–21 d.), nakvynė Salų II etnoarchitektūriniame kaime (Ignalinos r.);
  • pasiruošimas atstatymui, paruošimas darbo aikštelės, matavimai ir pamatų įrengimas (rugpjūčio 10–11 d.), nakvynė LLBM;
  • sienų surinkimas/restauravimas (rugpjūčio 29–30 d.), nakvynė LLBM;
  • stogų konstrukcijos/restauravimas (rugpjūčio 31- rugsėjo 1 d.), nakvynė LLBM;
  • grindų, lubų sudėjimas, durų restauravimas, apdailos darbai (spalio 10–11 d.), nakvynė LLBM.

Mokymų dalyviams nakvynė, maitinimas nemokami.

Daugiau informacijos tel. nr.: 8 614 24136, el. p.: rasaberta@gmail.com

Projektą finansuoja Kultūros ministerija.

 

PROGRAMA

Atvykti reikia į Salų II etnoarchitektūrinį kaimą (Ignalinos r.), (galima iš vakaro), arba į darbo vietą Daukšių k. (Švenčionių r.).

Mokymų metu gyvensime Salų II etnoarchitektūriniame kaime (Ignalinos r.), Lietuvos liaudies buities muziejaus sodybose (pirkiose ir svirnelyje).

7:00–8:00 Keliamės, maudomės ir pusryčiaujame (pusryčius ruošiame patys)

8:15 Išvažiuojame į darbo vietą Daukšių k. (Švenčionių r.), (atstumas 35 km)

9:00–12:30 Dirbame ir mokomės

12:30–13:30 Pietaujame darbo vietoje arba Švenčionyse

13:30–17:30 Vėl dirbame ir mokomės, vakarop sutvarkome darbo vietą

17:30 Važiuojame į nakvynės vietą

18:00–19:00 Pakeliui vakarieniaujame Kaltanėnuose „Prie Žeimenos“

20:00 Kultūringai vakarojame ir ilsimės

REGISTRACIJA