Rugsėjo 5 d. tarp Aukštaitijos nacionalinio parko ežerų ir miškų užsislėpęs etnografinis Salų II kaimas virs tikra sutartinių Sala! Čia, natūralioje ir jaukioje šeimyniškoje etnografinės sodybos aplinkoje galėsite pasinerti į sutartinių skambesį, aukštaičių krašto savitumą „užčiuopti“ filme Aukštaitija, fotoparodoje „Langai“ pažvelgti į pasaulį pro puošnų aukštaitišką langą, amatų kiemeliuose atrasti augimo stebuklą – nuo vilnos karšimo iki juostos gimimo, nuo žolyno iki vantos ar verbos. Jei norite išgirsti kaip „mušasi“ balsai, pagauti jų ritmą akmenukais, pajusti jų magišką skambesį tamsoje sutartinių rato vidury ar netgi nupiešti sutartinę, laukiame jūsų Salose. Saloj sutarysma.

PROGRAMA:

Projektų „Skambančios Ignalinos legendos“ ir „Saloj sutarysma“ sutartinė

13.30 – susitikimas Ladakalnio papėdėje

– sutartinių takas

– Lados aukuro įkūrimas

Dalyvauja sutartinių giedotojų grupės „Čiulbutė“ (Ignalina), „Alsūnė“ (Molėtai), „Seluona“ (Zarasai), „Brėkšta“ (Visaginas), „Sėdauta“ (Utena).

⠀14.00 –  „Baltų varnų“ ir skambančių Ladakalnio legendų sutartinė

15.30 – sutartina eisena į Salų II kaimą

16.30 – ekskursija „Salų II kaimo etnografinė sodyba“

– fotoparoda „Langai“

17.30 – filmo „Aukštaitija“ peržiūra⠀

18.30 – sutartinių ir edukacijų ratas:

Sutartinių improvizacijos kiemeliuose – atskirose erdvėse sutartinių atlikėjų kolektyvai kvies išmokti giedoti, nutapyti ir sušokti sutartinę, pagauti sutartinės ritmą mušant akmenukais, pajusti sutartinės gydomąją galią medituojant tamsoje sutartinių rato vidury.

Sutarimo atradimai amatininkų kiemeliuose – sutartinė vytinių juostų raštų slėpiniai su Domantu Žilėnu, Algirdo ir Rasos Breidokų žolynų ir juostų sutartinė, Nijolės Nagurnaitės vantų paslaptys „Čieraunykės“ pirtelėje, žolynų dermė verbose su Violeta Abariene, vilnos karšimas su rankiniais karštuvėliai ir verpimas su verpstukais su Agne Augustaitiene, pinikų pynimas su Rasma Noreikyte, kulinarinio paveldo degustacijos su Reškutėnų amatų centru.

Nakties sutartinė su naktišokiais prie laužo liepsnos

Norinčius dalyvauti sutartinių ir amatų edukacijose bei gauti piemenėlio „gastinčių“ kulinarinio paveldo vakarienei kviečiame registruotis el.paštu info@aparkai.lt , reikalingi duomenys:

Vardas Pavardė Telefono Nr. Asmenų skaičius

Norintiems renginio atvykti išvakarėse arba pasilikti  nakvoti siūlome apsistoti šalia Salų kaimo įsikūrusioje stovyklavietėje.

Svarbu! Salų II kaime nėra vietos automobilių parkavimui. Prašome automobilius palikti prie Ladakalnio ir į Salas keliauti pėsčiomis, dviračiais ar valtele.

Organizatoriai:

Ignalinos rajono kultūros centras

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija

Partneriai: Lietuvos liaudies buities muziejus

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba