Kasmet spalio 15 d. minima Tarptautinė baltosios lazdelės diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į regėjimo negalią turinčių žmonių problemas. Baltoji lazdelė – regos negalią turinčių žmonių simbolis ir viena svarbiausių priemonių, suteikianti savarankiškumo ir judėjimo laisvės.

Baltos spalvos lazdelė yra lengviau pastebima, ji padeda regintiesiems atpažinti regos negalią turinčius žmones. Tai yra ypač svarbu, kai neregiai ar silpnaregiai eina per gatvę ar prašo informacijos, nes žmonės, supratę šią negalią, yra linkę padėti.

Muziejus bendradarbiauja su Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru ir šiandien, Baltosios lazdelės dienos proga, priėmė 13 šios įstaigos vaikų į edukaciją „Kūdikystė, vaikystė senojoje pirkioje“! Šis edukacinis užsiėmimas pritaikytas vaikams, turintiems regos negalią. Vaikai ne tik klausė įtraukiančio pasakojimo, bet ir galėjo liesti eksponatus, pajusti erdvėje tvyrančią senovinės kasdienybės aurą kvapais ir slaptingais garsais, pažaisti su senaisiais mediniais žaislais ir paragauti „beržinės košės”. Norintys galėjo pasimatuoti šiaudinę skrybėlę, apsiauti vyžomis ir naginėmis, patrepsėti  klumpėmis, mergaitės mokėsi suvystyti lėlę ir supo ją lopšyje, niūniavo lopšinę. Taip pat vaikai turėjo galimybę iš kvapų atskirti džiovintas mėtas, rūtas ir medetkas, liepos, eglės, ąžuolo drožlių kvapus, o iš garsų atskirti žilvyčio dūdelę, tarškynę, molinį švilpuką. Galiausiai visi pasistiprino grikių koše su mėtų arbata, namine juoda duona ir sausainiais.

Be to, lankytojams su regėjimo negalia yra pritaikyta Tauragnų sodyba Aukštaitijos kaime – čia rasite ryškiai geltonai pažymėtą takelį bei sodybos maketą, skirtą liesti rankomis.