Joninių Garsovaizdžiai – tai tiesiog dar vienas tradicijos takas, kur tarp žolynų kvapų ir prisilietimų, per juos brendant, tarp mėnulio ir saulės užtekėjimų, kai apima kažkoks nenusakomas prabudimas, susitinkame mes, pasiilgę kitų ir savęs su kitais…

Birželio 23-ąją, Joninių naktį, muziejuje tradicines linksmybes gyva muzika ir balsais apipins folkloro ansambliai, o slėpiningoje erdvėje prie Klojimo teatro vyks Joninių Garsovaizdžiai – koncertas, kuriame gros eksperimentinės, atmosferinės elektroninės muzikos, įkvėptos folkloro, kūrėjai: Tamsaulė, Gabrielė Pukelytė, Vėlių Namai, Šventas Valentinas.

Tamsaulė – atmosferinės, lengvos šokių muzikos kūrėja, kurios darbuose persilieja liaudies dainos ir savi žodžiai, moderni elektronika ir erdvūs garsų ūkai, o kartais ir skaudesnės industrinės dermės. Tarp tradicinės ir šiuolaikinės kultūros – dviejų šiandieniniam žmogui svarbių laukų – Tamsaulė siekia rasti kas svarbu, kas tikra, kas sava. Daugiau žiūrėkite čia

Gabrielė Pukelytė – dainų autorė ir atlikėja, kuri jau nemažai metų sukasi muzikos pasaulyje, tiek ant scenos, tiek ir kasdienybėje. Nuo mažumės lydima folkloro natūraliai juo pripildo savo kūrybą. 2020 metais atlikėja subūrė grupę Arlekinas bei kolaboruoja su pučiamųjų grupe 8 notes missing.

Vėlių Namai – Tai nenusakomos gelmės, tiek garsiškai, tiek vizualiai įtraukiantis ritualinis baltų ir pasaulio muzikos tamsiojo folko projektas, kuris buvo sukurtas 2006 m. Prahoje. Muzikoje atsispindi temos kylančios iš baltų tikėjimo, skirtingų mirties sampratų, vienatvės, karo ir dvasinio pasaulio. Daugiau žiūrėkite čia ir čia.

Šventas Valentinas: skirtingas etnines kultūras iš viso pasaulio pasitelkiantis savo ritmingai vienijančiai muzikai, kuri puikiai tinka bendram buvimui ir šokiui. Daugiau žiūrėkite čia.

Aleksandr Spitzin: meistriškai geba įtraukti klausytojus į organišką skirtingų kultūrų įkvėptą šokių ir įvairių požanrių disko muzikos derinį, kuris visuomet yra ir atliepiantis renginio temą, ir nustebinantis visai netikėtais posūkiais. Daugiau žiūrėkite čia ir čia.

 

Joninių programa: https://www.llbm.lt/jonines-2023-programa/

Daugiau apie Joninių Garsovaizdžius: https://www.facebook.com/events/1428277517960159