Interaktyvus žemėlapis
Oninės ir rugiapjūtė
Rytas muziejuje

Joninių Garsovaizdžiai: Girių Dvasios, Jausmė, Tamsaulė, Modestyno

Pernai šitose miglose susitikti buvo taip gera, dar geriau – kad šiemet vėl tai galime padaryti. Po pertraukos. Po tylos. Joninių Garsovaizdžiuose susikibusios šoks mūsų senoji ir šiuolaikinė kultūra, abi artimos, abi svarbios. Čia skambės:

  • Girių Dvasios. Postfolklorinės atmosferinės dub-techno, chillout, drone muzikos kūrėjas, lietuviškos gamtos, ritualikos, baltiškosios kultūros pajautas skleidžiantis savo muzikoje. Jis supasi daugelio grojaraščiuose ir yra aiškiai atpažįstamas iš savo paties suburtų garsynų. Be šio kūrėjo dažnai neapsieinama daugumoje intelektualiosios elektronikos vakarėlių, o pasirinkti yra iš ko, nes stilistiškai skirtingi jo skambesiai tvyro po skirtingais vardais: Girių dvasios, Tamsis, Soulsonic, 101. Evaldas Azbukauskas yra ir išskirtinio leidybinio ženklo, vienijančio ambient, dub, techno kūrėjus, autorius. Jo kuriamą muziką galite išgirsti čia.

  • Jausmė. Viena iš nedaugelio atlikėjų, pradėjusi garsinti tautinį instrumentą, kankles, už Lietuvos ribų. Savo kompozicijose ir kūriniuose ji balsu ir dvidešimt devyniomis stygomis apraizgo lietuvių / anglų kalbas, folkloro, minimalizmo, post rock, džiazo, soul, elektronikos ir dar daugiau muzikinių žanrų. Po kelerių metų muzikinio darbo (muzikiniai projektai, dokumentikos garso takelio rašymas bendradarbiaujant su BBC, elektroninės muzikos partnerystės ir kt. renginiai) Bristolyje (JK) atlikėja sugrįžo prie savo šaknų, gimtų miškų, į mylimą Lietuvą. Įkvėpta muzikos, Jausmė skleidžia žinią, jog turime išlikti autentiški, kol šiuolaikinis pasaulis mūsų laisvę bando įsprausti į rėmus. Šiuo metu Jausmė ruošiasi naujo solo albumo, įkvėpto pastarųjų 7-erių metų kelionės, išleidimui. Albumą atlikėja įrašė gyvai studijoje, kad išsaugotų tikrumą ir dinamiškumą, o klausantis sukurtų akustinio koncerto jausmą. Jausmės atliekamų kūrinių galite pasiklausyti čia.

  • Tamsaulė. Atmosferinės, postfolklorinės elektroninės muzikos kūrėja. Vasaros pabaigoje iš spaustuvės atkeliauja Tamsaulės vinilas „Tavo miestas“, kuriame jungiasi tiek šiuolaikinė, tiek etninė muzika, suskamba 1980-ųjų Farfisa ir močiučių balsai, perkelti iš vaikystėje įrašytos senos kasetės. Į jos muziką telpa visa tai, kas reiškia, – čia patenka ir lauko įrašai, ir eksperimentika, ir ambient – todėl Tamsaulės kūryba neapibrėžiama vienu stiliumi. Pasiklausyti jos muzikos galite čia.

  • Modestyno. Folklorą subtiliai derina su elektronine šokių muzika jau nuo 2014 m. Autorius dažnai pasitelkia autentiškus liaudies dainų įrašus, juos išjaustai jungdamas su elektronine šokių muzika. Ryškiausi tokios krypties Modestyno darbai – „Nei vėjai pučia“ ir „Kas man supa“, kuriuose skamba liaudies dainų pateikėjos Anastazijos Cicėnienės-Trapikaitės dainavimas. Nemažai liaudies dainų šiam kūrėjui įdainuoja ir šiuolaikinės atlikėjos, pavyzdžiui, Rasa Serra, Tamsaulė, Jūratė, AURA, sekant pačia liaudies daina ir atlikėjų tembrais, kuriami saviti, įtraukiantys skambesiai. Šio atlikėjo muziką galite išgirsti čia.

Su tuo pačiu bilietu galite dalyvauti ir tradicinėje, ir šiuolaikinėje programoje, ar tiesiog atvykę anksčiau sau lėtai klajoti muziejaus gėriuose, o po to jau nutūpti Garsovaizdžiuose. Apie tradicinę programą – jau greitai.

Renginio metu galioja visi Lietuvoje tuo metu taikomi karantino apribojimai. Kadangi šiuo metu lauko prekyba negalima, labai prašome pasirūpinti geriamu vandeniu ar užkandžiais savo poreikiams.

FB event.garsovaizdžiai
Renginiai liepą
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
34
5
6
7
8
9
1011
12
13
14
15
16
1718
19
20
21
22
232425
26
27
28
29
30
31
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510