Jaujos istorijos. Pro jaują – ir linas, ir kanapė, ir aitvaras, ir laumė, ir velnias, ir netgi duona! Užsuksit – išsiaiškinsim, kada ir kaip velnio saujon nepakliūti. Juk iš XIX a. pab.–XX a. pr. folkorinių šaltinių žinome, kad retai žmonių lankoma jauja – nelabųjų pamėgta vieta.

Kviečiame atvykti į tikrų tikriausią jaują (klojimą) Žemaitijos Gintališkės sodyboje ir plačiau sužinoti, kokią paskirtį atliko šis pastatas valstiečio sodyboje bei pasiklausyti išskirtinių istorijų, pasakojimų, sakmių apie jaujoje nutikusius neregėtus dalykus.

Susitikim rugpjūčio 8 d. (sekmadienį) 13–15 val. Gintališkės sodybos jaujoje, Žemaitijoje! Gal net ir žemaitėška ruoda išgėrsėt…

Saiko ir svorio matų ekspozicija Urmininko name, muziejaus miestelyje. Elenos Braziulienės nuotrauka.

Paseikėk ir pasverk! Senieji saiko matai ir svarstyklės eksponuojami beveik kiekvienoje muziejaus sodyboje, tačiau tarp įvairių rakandų juos sunku pastebėti. Šios programos metu pažinsite senuosius biralų saikus, senovinėmis svarstyklėmis galėsite pasverti ne tik grūdus, vilną, linus, bet pasisverti ir patys! Žinoma, svorį skaičiuosime ne tik kilogramais, bet ir pūdais bei svarais. Smalsiausieji galės užpildyti užduočių lapus – spręsti uždavinius iš tarpukario laikų vadovėlių, minti mįsles, paaiškinti posakius.

Visa tai pažinti ir suprasti padės vyr. muziejininkė Sigita Žukauskaitė rugpjūčio 8 d. (sekmadienį), 11–15 val. Urmininko name, muziejaus miestelyje.