Liepos 18–21 dienomis Aukštaitijoje, Daukšių k. Švenčionių r. vyko praktiniai mokymai kultūros paveldo objektuose dirbantiems specialistams (skirti meistrams, staliams dailidėms, statybininkams ar šiaip entuziastams tvarkantiems savo medinus namus). Buvo išardytas ir pervežtas į Lietuvos liaudies buities muziejų tik šiam kraštui būdingas aukštaitiškas svirnas. Svirnas vienos patalpos su priesvirniu, įėjimas iš galo, prie šono nedidelis priestatėlis. Išskirtinis jo bruožas – itin aukštos sienos ir priesvirnio kolonos, paaukštinta pastogė ir dvigubas stogas su mediniu skliautu – pavalu. Svirnas atsiras gatviniame rėžiniame muziejaus Aukštaitijos kaime priešais Kirdeilkų sodybos pirkią (labai panašiai kaip stovėjo gatviniame Daukšių kaime).
Pirmasis seminaras buvo skirtas susipažinimui su objektu, jo tyrimui, įvertinimui, sužymėjimui, ardymo darbų plano parengimui ir pasiruošimui darbams. Atidžiai ištirtos, išdiskutuotos tradicinės technologijos siekiant išsiaiškingi senąjį statybos būdą, meistrų įgūdžius ir konstrukcinius sprendimus: sukirtimus, detales, naudotus įrankius – tai kas sudaro medinio pastato autentiškumo esmę.
Antrajame seminare priminti saugos reiklavimai, pasiruoštos darbo priemonės, vyko nuoseklūs svirno ardymo ir fiksavimo / dokumentavimo darbai. Ardymo metu rasta įdomių detalių, kurios leidžia suprasti pastato architektūrinius pokyčius ir daiktų liudijančių žmonių gyvenimus (pašto ženklai, medalis, moneta, skrynios). Pasitelkus visų seminaro dalyvių rankas ir protus, darbai vyko labai sparčiai ir sklandžiai, dulkes kaskart nuplaudavo trumpi vasaros lietūs. Ne mažiau svarbus neformalus bendravimas vakarais prie laužo ar prie bendro stalo. Paskutinę dieną svirnas atsargiai pakrautas į miškovežį, pervežtas, susandėliuotas muziejuje ir vėl laukia meistrų rugpjūčio 10-11 d.
Mokymus vedė profesionalūs meistrai restauratoriai – Saulius Sakalas, Mindaugas Dimšlys, muziejaus kultūros paveldo specialistai Rasa Bertašiūtė, Valentinas Kirelis. Visi dalinosi naudingomis žiniomis ir patirtimis. Mokymai buvo filmuojami ir fotografuojami, o sukurti video filmai bus patalpinti internetinėje muziejaus svetainėje.
Projektą finansuoja Kultūros ministerija.