Šiemet Lietuvos liaudies buities muziejus prisijungia prie Europos paveldo dienų „Tvarus paveldas“.

Muziejaus Miestelyje, pirmame Urmininko namo aukšte veikia paroda „Antras gyvenimas: tvarumas vakar, šiandien, rytoj“. Jos rengėjai – LLBM ir Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tekstilės katedra. Parodoje atskleidžiama, kaip žmonės pakeičia pirminę daiktų paskirtį, siekdami juos išsaugoti, kuo ilgiau naudoti ar perdirbti.

Miestelio gyvenamajame-prekybiniame name iš Pušaloto rugsėjo 16 dieną, penktadienį, 14:00 valandą, bus atidaryta tautodailininko Antano Bernatonio tapytų langinių paroda „Ką pasakoja senosios langinės?“. Apie šią parodą autorius sako: „Langinės išgelbėtos nuo ugnies, supuvimo. Nugrandžius nešvarumus atsiveria medienos faktūra, kuri sąlygoja piešinio siužetą ir kompoziciją“. Ant iš visų Lietuvos regionų surinktų langinių ištapyti bibliniai siužetai, istoriniai Lietuvos krikščionybės kelio įvykiai, šventieji.

Rugsėjo 18 dieną, sekmadienį, nuo 11:00 iki 14:00 valandos, kviečiame pabendrauti su parodos „Antras gyvenimas: tvarumas vakar, šiandien, rytoj“ kuratorėmis, išgirsti eksponatų istorijas ir užsiimti smagia veikla – sukti gėles iš klevo lapų, ne tik pasimatuoti, bet ir pasigaminti klevo lapų kepurę.

 

Apie Europos paveldo dienas: http://kpd.lt/epd2022/apie/

Kauno regiono renginiai: http://kpd.lt/epd2022/kauno-regionas/