Grožis moterims rūpėjo visada, o ypač daug dėmesio jos skyrė plaukams. 1937 m. „Moters magazine“ buvo rašoma: „Šių laikų moteris paskutiniais metais vėl pakeitė savo išvaizdą, ji nenešioja daugiau trumpų plaukų, nei labai daug garbanų. Sušukavime matomas naujas stilius – lengvai, minkštas ir švelni linija. Šitos linijos moderniškam sušukavimui priduoda elegantiškumo. Plaukai lygūs, ir tik šukuosiena plaukai pereina į bangas, kurios sudaro gražias garbanas. Dieną garbanų, beveik visai nėra, – jas nešioja prie vakarinių suknelių“.
Mūsų muziejaus fonduose saugomas įrankis plaukams banguoti ar, kaip anksčiau buvo sakoma, frizuoti. Jį sudaro metalinės žnyplės su medinėmis besisukančiomis rankenomis. Įrankį pakaitindavo ant sauso spirito arba ant spiritinės lemputės liepsnos. Pirma, pabandydavo su popieriumi: jei suėmus žnyplėmis ruduoja – dar per karšta, jei ne – galima banguoti plaukus. Ant įrankio yra užrašai: „Wella“ ir „DRGM“.
Įmonę „Wella“ 1880 m. Vokietijoje įkūrė kirpėjas Francas Štrioeris (Franz Ströher). Po Pirmojo pasaulinio karo ji pradėjo gaminti prietaisus ilgalaikiam plaukų sušukavimui. Prekės ženklas „Wella“ užregistruotas 1927 m. Salonai, kurie pirkdavo „Wella“ prietaisus, buvo aprūpinami ir įmonėje pagamintomis plaukų priežiūros priemonėmis.
Parengė Renata Banienė, Parodų ir ekspozicijų skyriaus vedėja, Inga Levickaitė-Vaškevičienė, Rinkinių skyriaus vedėja-vyresnioji muziejininkė eksponatų apskaitai.
