1984 m. Lietuvos liaudies buities muziejus įgijo du labai įdomius butelius vynui su išlikusiomis etiketėmis. Vynas gamintas Anykščiuose, Balio Karazijos (1897–1985) vaisvynių dirbtuvėje, kuri buvo įkurta 1926 m. Vieno skonis agrastų, o kito – šermukšnių.⠀

Agrastų vynui skirtas butelis – melsvos spalvos skaidraus stiklo, 31 cm aukščio. Forma panaši į ritinį. Dugnas su įdubimu, 7 cm skersmens. Kaklelis su ranteliu.

Ant butelio užklijuota gerai išsilaikiusi, stačiakampė spalvota etiketė. Jos viršuje užrašyta: „Senas vynas“. Dešniame šone nupiešta virvutė su medaliu, kuriame parašyta 1927 m. data. Etiketės centre pavaizduotas Renesanso laikotarpio drabužiais vilkintis vyriškis su lazda rankose. Už jo matosi miesto pastatas su bokšteliais, laivų burės, želdiniai. Virš pastato nupiešti šeši medaliai, o po jais užrašyti metai: „1935, 1936, 1937“. Po miestelėno kojomis esančioje juostoje parašyta: „Karazija / ANYKŠČIAI“. Etiketės apačioje užrašyta: „AGRASTŲ“. Taigi, tokios rūšies vynas, pavadintas „Senu vynu“, pradėtas gaminti 1927 m. Į muziejų patekęs butelis buvo pirktas apie 1939 m.

B. Karazija – žymiausias tarpukario Lietuvos vyno gamintojas. 1939 m. jo gamykloje buvo pagaminta 900 000 litrų vyno. 1927 m. derliaus vaisių vyną B. Karazija pirmą kartą eksponavo Žemės ūkio rūmų parodoje Kaune ir buvo įvertintas medaliu. 1938 m. tarptautinėje parodoje Paryžiuje vynas „Birutė“ pelnė pagrindinį prizą, o vynas „Senas vynas“ ir „Banga“ – aukso medalius. Vyndaryste B. Karazija vertėsi iki 1940 m.

Buteliai agrastų ir šermukšnių vynui eksponuojami tarpukario valstybinės degtinės parduotuvės, arba kitaip „monopolio“, ekspozicijoje, muziejaus miestelyje.

Vyresnioji muziejininkė Inga Levickaitė-Vaškevičienė