Tradicinis dviračių žygis „Aplink Lietuvą“ vyks rugsėjo 26 d., sekmadienį, Lietuvos liaudies buities muziejuje „Tėviškė“! Beje, pirmasis dviračių žygis „Aplink Lietuvą“ muziejuje buvo suorganizuotas 2011 m. Dr. Eligijaus Juvencijaus Morkūno iniciatyva, minint 100 metų nuo žymaus keliautojo, kultūros veikėjo ir žurnalisto Mato Šalčiaus žygio aplink Lietuvą dviračiu.

Renginio pradžia – 10.30 val. prie muziejaus ūkinių vartų. Automobilius galėsite palikti prie vartų ir į muziejų patekti su dviračiais. Dalyvių amžius neribojamas. Šiam žygiui kviečiame pasirūpinti lietpalčiais (atsižvelgus į orų prognozę), dviračio pompa, užkandžiais ir vandeniu, o svarbiausia – gera nuotaika.

Žygio metu apvažiuosime „aplink Lietuvą“ – aplankysime visus penkis etnografinius regionus. Sužinosime senosios medinės architektūros skirtumus ir etnografinius ypatumus, grožėsimės nuostabiais rudenėjančios gamtos vaizdais, Kauno marių regioninio parko kraštovaizdžiu. Galiausiai Darbėnų sodyboje Žemaitijos sektoriuje pasivaišinsime žolelių arbata ir ekologišku muziejaus pievų medumi.

Kelionėje jus lydės ir apie viską papasakos edukatorius Paulius Stanišauskas. Jei turite klausimų, galite susisiekti su juo tel. 8 686 82818.

Muziejaus lankymas ir dalyvavimas dviračių žygyje tądien – nemokamas! Norint dalyvauti, Galimybių pasas nebūtinas.