Interaktyvus žemėlapis
Pavasaris 3

ATIDARYTA PARODA APIE POVILO IR DALIOS MATAIČIŲ FOLKLORO TEATRĄ

Prieš savaitę Lietuvos liaudies buities muziejaus Aristavėlės dvare buvo atidaryta Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus drauge su LLBM parengta paroda NEPAPRASTO TEATRO NEPAPRASTA ISTORIJA. Viskas Apie Mataičių Teatro Spektaklį „Scenos Vaizdeliai“.

Ši paroda yra tarsi pirmoji pasakojimo dalis apie išskirtinį reiškinį Lietuvos kultūroje – Povilo ir Dalios Mataičių folkloro teatrą, 1968 m. savo veiklą pradėjusį kaip etnografinis ansamblis, o 1974 m. tapusį Lietuvos liaudies buities muziejaus Liaudies muzikos teatro trupe. 1978 m. rugpjūčio 5 ir 6 dienomis Klojimo teatre buvo parodytas pirmasis trupės spektaklis „Scenos vaizdeliai“.

Parodos atidaryme Aristavėlės dvare dalyvavo garbūs svečiai – Lietuvių folkloro teatro įkūrėjai Povilas ir Dalia Mataičiai. P. Mataitis – teatro mokslinis ir meno vadovas, visų programų ir spektaklių autorius, jų režisierius ir statytojas, D. Mataitienė – visų spektaklių kostiumų bei dekoracijų dailininkė. Abu kūrėjai 2010 m. buvo apdovanoti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už viso gyvenimo nuopelnus, „už lietuvių folkloro gelmių atskleidimą Lietuvai ir pasauliui, už liaudies tradicijos ir šiuolaikinės scenografijos darną“. P. Mataitis savo kalboje prisiminė, kaip klostėsi jo suburto kolektyvo veikla, minėjo žmones, palaikiusius ir padėjusius trupei džiuginti Lietuvos žmones ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

Į parodos atidarymą atvyko ir šviesiais prisiminimais pasidalino muziejuje visada laukiamas kitas garbus svetys – pirmasis ir ilgametis LLBM vadovas Vytautas Stanikūnas, kurio dėka, iš Utenos rajono Kirdeikių kaimo į muziejų atgabenus seną aukštaičių klojimą ir jį pritaikius artistų ir žiūrovų reikmėms, buvo įgyvendinta ilgai brandinta Klojimo teatro idėja.

Susirinkusį svečių būrį, kuriame buvo ir mielų kolegų iš Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus būrys, sveikino LLBM direktorė Gita Šapranauskaitė, LTMKM direktorė Nideta Jarockienė, LR kultūros viceministras Albinas Vilčinskas.

Jaukų parodos atidarymą vedė LTMKM muziejininkė, parodos kuratorė, aktorė ir dainininkė Janina Armonaitė, svečiams padovanojusi ir savo atliekamus romansus. J. Armonaitė – Mataičių teatro trupės narė, kurios gražiausias gyvenimo tarpsnis susijęs su šio teatro veikla.

Parodos atidaryme dalyvavo ir žinomas Lietuvos fotomenininkas Vaidotas Grigas – parodos bendraautorius, kurio nuotraukos papildo ir puošia parodą Aristavėlės dvare.

Nemaža V. Grigo gyvenimo dalis taip pat susijusi su Mataičių teatru – menininkas yra sukūręs nuotraukų ciklą „Lietuvių folkloro teatras“ (1983–1997). Parodos atidarymo nuotraukomis autorius mielai pasidalino su mumis, nuoširdžiai jam už tai dėkojame.

Tad kviečiame pasižiūrėti parodos NEPAPRASTO TEATRO NEPAPRASTA ISTORIJA. Viskas Apie Mataičių Teatro Spektaklį „Scenos Vaizdeliai“ atidarymo akimirkas ir, žinoma, apsilankyti Aristavėlės dvare. Ten galėsite pamatyti dailininkės D. Mataitienės sukurtus spektaklio sceninius kostiumus, kostiumų projektus, spektaklio scenografijos maketą, pasižiūrėti spektaklio vaizdo įrašus. Taip pat galėsite įsiamžinti specialiai tam pritaikyto eksponato fone.

Laukiame Jūsų parodoje LLBM Aristavėlės dvare!

Parodos atidarymo nuotraukos – fotomenininko Vaidoto Grigo.

Renginiai birželį
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
56
7
8
9
10
11
1213
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510