Ar jau turite planą šiam sekmadieniui? O ar žinote, kad po savaitės, vasario 2-ąją bus Grabnyčios, Kūdikio Jėzaus aukojimo Dievui šventė? Seniau per Grabnyčias žmonės nešdavo į bažnyčią pašventinti žvakes. Tokia žvakė, vadinama grabnyčia arba grauduline, buvo ir tebėra plačiai naudojama papročiuose ir buityje.

Šį sekmadienį kviečiame nemokamai aplankyti muziejų ir nusilieti žvakę Grabnyčioms! Galėsite išbandyti vieną iš žvakių liejimo būdų, sužinosite, kokios žvakės buvo vadinamos tikromis, kada reikia degti graudulinę žvakę bei kaip iš Grabnyčių dienos oro valstiečiai spėliodavo apie pavasario ir visų metų orus, derlių.

Sakoma, kad nuo Grabnyčių jau pastebimi pirmieji pavasario ženklai. Senoliai sakydavo: „Nuo Grabnyčių duona ir po rėčiu nesušąla“. Grabnyčios būdavo per mėsiedą, bet kai kur Lietuvoje tą dieną jaunimas nei šokdavo, nei dainuodavo. Tuo lyg ruošdavosi netolimai gavėniai.

Muziejus bus atviras visą dieną, o norinčių nusilieti žvakes lauksime nuo 12 iki 14 val. muziejaus miestelyje, Tabariškių name. Natūralaus, karšto bičių vaško kvapas padės rasti kelią!