Adventinis miestelis – tai vieta, kur galima trumpam pabėgti nuo šventinio skubėjimo, rūpesčių ir blizgučių bei pajusti ramią, nostalgišką šv. Kalėdų laukimo nuotaiką. Esate ypatingai laukiami Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse gruodžio 11, 12 ir 18, 19 d. 13–18 val.

Tradiciškai adventas yra ramybės ir susikaupimo metas, laukiant vienos didžiausių metų šventės – šv. Kalėdų. Šiuo laikotarpiu būdavo susilaikoma nuo sunkių darbų ir triukšmingų pasilinksminimų, dirbami tik nesunkūs ir neskubūs darbai, vykdavo ramūs vakarojimai su dainomis ir žaidimais bei stengiamasi visapusiškai pasiruošti šventėms.

Šiais laikais advente lieka vis mažiau ramybės bei atsiranda daugiau skubėjimo ir nuolatinio lėkimo. Lietuvos liaudies buities muziejus stengiasi atliepti šiuolaikinio žmogaus norą nors trumpam stabtelėti ir praleisti ramią, šviesią bei turiningą adventinę popietę su artimaisiais – be blizgučių ir didžiulio šurmulio, atsigręžiant į vietos tradicijas.

Jus pasitiks nušviestas, atgijęs muziejaus miestelis, fone skambanti adventinė muzika, o šiltuose ir jaukiuose muziejaus miestelio nameliuose – gausybė veiklų. Galėsite pasigaminti šiaudinį žaisliuką eglutei, susipažinti su kalėdaičių gamyba, išsikepti gardų meduolį, pasigaminti natūralaus muilo, sudalyvauti adventiniame vakarojime, ranka užrašyti ir išsiųsti senovinę popierinę atvirutę, pasivažinėti arklių traukiama karieta bei išbandyti dar daugiau įvairių užsiėmimų. Sušilti padės ir miestelio aikštėje degantys laužai bei karšta arbata.

Žinoma, kaip gi be dovanų! Bus galimybė įsigyti įvairių smulkių, rankų darbo, vietinių amatininkų pagamintų dirbinių. O galbūt nuspręsite padovanoti tai, ką pagaminsite savo rankomis dirbtuvėlių metu? Beje, muziejus savo ruožtu ruošia dovanėles visiems adventinio miestelio lankytojams!

Susitikime jaukiame adventiniame miestelyje Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse ir drauge pasiruoškime Šv. Kalėdoms!


Programa
Detali programa ir veiklų žemėlapis yra čia. Organizatoriai pasilieka teisę nežymiai keisti programą.
Į dirbtuvėles reikalinga išankstinė registracija, ją užpildyti galite čia. Vietų skaičius ribotas. Registracijos patvirtinimą gausite el. paštu.
Bilietai
• Bilieto kaina – 6€;
• moksleiviams, studentams, senjorams – 3€;
• ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokama.
Renginio dieną bilietus galėsite įsigyti muziejaus kasose. Išankstinius bilietus galite įsigyti čia.
Atsiskaitymas
Už bilietus kasose atsiskaityti galėsite ir kortele, ir grynaisiais. Tačiau pačiame Adventiniame miestelyje už prekes galėsite atsiskaityti tik grynaisiais. Iš anksto atsiprašome už galimus nepatogumus.
Saugumo reikalavimai
Prašome būti sąmoningiems, gerbti vieni kitų saugumą ir laikytis visų dėl COVID-19 ligos stabdymo galiojančių saugumo reikalavimų. Norintiems dalyvauti renginyje, būtinas Galimybių pasas arba jį atitinkantis dokumentas.
Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, jog lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, patalpintuose socialiniuose tinkluose ar kitose žiniasklaidos priemonėse.