Interaktyvus žemėlapis
Linos Jonikės paroda „Paslaptys II“
Medžio skulptūrų paroda
Padėk muziejui pakeisti rūbą!
Muziejus atidarytas

Vyko XX-oji etnokultūrinė viktorina

Spalio 13 dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko jubiliejinė XX-oji Etnokultūrinė viktorina. Šiais metais mokinių komandos turėjo parodyti savo išmanymą apie senuosius darželius, kadangi viktorinos tema buvo – „Ei vija pinavija“.

 

Viktorinoje dalyvavo dvi komandos iš Kaišiadorių r. mokyklų: Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos ir Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinės mokyklos moksleiviai bei svečiai iš pajūrio – Kretingos rajono kultūros centro kolektyvas „Kitep“ (vadovė Vitalija Valeikienė).

 

Visos komandos atliko namų darbus – paruošė puikius prisistatymus, po kurių sekė teorinės bei praktinės užduotys. Mokiniams teko pasukti galvas – įrašyti praleistas raides gėlių pavadinimuose. Nors, kai kurių augalų mokiniai neįvardijo, jie čia pat su jais susipažino. Antroji užduotis irgi reikalavo sumanumo – mokiniai pagal duotą apibūdinimą turėjo įspėti kas tai per augalas.

 

Per trečiąją užduotį vaikai turėjo pasikliauti vienu iš savo pojūčių – tik uodžiant reikėjo atpažinti kvapiuosius augalus, tokius, kaip rūta, pelynas, šalavijas ir kt. Ši užduotis mokiniams pasirodė viena iš sudėtingiausių.

 

Galiausiai komandos atliko paskutiniąją užduotį – šaradą. Mokiniai be žodžių uždavė mįslę, kurią turėjo įminti likusieji komandos nariai. Šioje užduotyje vaikai parodė ne tik savo žinias, bet ir kūrybiškumą.

 

Užduotis vertino pasikaustę komisijos nariai: Dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas, direktoriaus pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei, Janina Samulionytė, Buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja, Rasa Žumbakienė, vyresnioji muziejininkė, ir Aušra Taparauskienė, Kaišiadorių kultūros ir švietimo paslaugų centro metodininkė.

 

Mokiniams bei mokytojoms už gerą pasirodymą buvo įteikti apdovanojimai, kuriuos įsteigė Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centras. Dėkojame komandoms už dalyvavimą!

 

Renginiai gegužę
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510