Interaktyvus žemėlapis
Elenos Kniūkštaitės paroda
Linos Jonikės paroda „Paslaptys II“
Medžio skulptūrų paroda

Virtualios realybės filmas „Tautos tremtis“

2018 m. Lietuvos liaudies buities muziejuje bendradarbiaujant  su interaktyvios komunikacijos kūrėjais UAB „Gluk Media“ ir siekiant skatinti visuomenės domėjimąsi šalies istorija bei išsaugoti nematerialaus kultūros paveldo apraišką. Pagal Irenos Saulutės Špakauskienės pasakojimą apie tremtį sukurtas virtualios realybės (360º) filmas „Tautos tremtis“. Virtualios realybės filmas demonstruojamas virtualių akinių pagalba skatins vyresniosios kartos naudojimąsi technologijomis bei pritrauks jaunosios kartos atstovus dėl turinio bei jo pateikimo formos. Taip novatoriškai bus ugdomas tautiškumas bei išlaikomas vaikų ir jaunuomenės domėjimasis Lietuvos istorija. Šiuolaikinės technologijos pažinimo procesą padarė patrauklų Y ir Z kartų atstovams.

 

Muziejininkė Irena Saulutė Špakauskienė muziejaus Tremties ir pasipriešinimo sektoriuje nemokamai veda edukacinį užsiėmimą „Tautos tremtis“ tiek pavieniams lankytojams, tiek jų grupėms. Pasakojimas apie tremtį  ir  gyvenimą grįžus labai įtaigus ir priverčiantis susimąstyti, o asmeniniai jos išgyvenimai daugelį netgi pravirkdo. Irena Saulutė pasakojimą pradeda nuo trėmimo nakties, detaliai pasakoja visą kelionę, trukusią keletą mėnesių, iki pat Laptevų jūros, kasdienę buitį tremtyje. Filme pasitelkus šiuolaikines technologijas bei vaizdo manipuliavimo priemones sukurtas įtaigus ir emocionaliai paveikus I. S. Špakauskienės ir kitų jos likimo draugų istoriją iliustruojantis siužetas.

 

Atsižvelgiant į garbų naratorės amžių, surastas patrauklus būdas išsaugoti jos prisiminimus, išlaikant ilgus metus kurtą intymų ryšį su kiekvienu lankytoju, todėl virtualios realybės filmas ne tik sustiprins įspūdžius, bet ir jautriau perteiks asmeninę Irenos Saulutės gyvenimo dramą nei kokia kita technologija.

 

 

Projektas finansuotas Kultūros rėmimo fondo lėšomis Lietuvos kultūros tarybos sprendimu pagal „Atminties institucijos: Inovatyvių paslaugų kūrimo, sklaidos ir viešinimo programą“.

 

Kultūros projektų vadovė

Justina Jakštaitė

 

 

Nuotr. J. Jakštaitės

Renginiai rugsėjį
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1213
14
15
16
17181920
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510