Interaktyvus žemėlapis
Elenos Kniūkštaitės paroda
Linos Jonikės paroda „Paslaptys II“
Medžio skulptūrų paroda

VIENINTELIAME ADVENTINIAME MIESTELYJE – STEBUKLO LAUKIMO NUOTAIKA

Gruodžio 7 ir 14 d. į nostalgiškai jaukų, meduoliais ir cinamonu kvepiantį bei šventiškai nusiteikusį Adventinį miestelį, įsikūrusį Lietuvos liaudies buities muziejuje, suplūdo Šv. Kalėdų stebuklo laukiantys ir autentiškumo išsiilgę žmonės.

Miestelio svečius pasitiko iš patefono sklindanti ir švelniai traškanti, gerą nuotaiką kurianti šventinė muzika bei gausus įvairiausių veiklų pasirinkimas skirtingose erdvėse! Jaukiuose nameliuose laukė įvairiausios veiklos, į kurias buvo galima įsitraukti patiems arba pabendrauti su meistrais bei išgirsti visokiausių įdomybių. Veiklų buvo tokia gausybė, kad kiekvienas galėjo rasti sau malonų užsiėmimą… Kai kurios veiklos buvo tiesiogiai susiję su pasiruošimu Šv. Kalėdoms, pvz. kalėdaičių, kūčiukų ir meduolių kepimas, šventinė fotosesija tarpukarinėje fotoateljė, pasakojimas apie tradicinį Kūčių vakarienės stalą, eglutės žaisliukų gamyba, adventinės dainos ir giesmės, plunksna užrašytų atvirlaiškių siuntimas, dovanėlių gamyba ir pirkimas… Tuo tarpu kitos veiklos atspindėjo tai, kokiais amatais ir rankdarbiais mūsų proseneliai užsiimdavo ilgais ir tamsiais žiemos vakarais – tai audimas, gintaro apdirbimas, batsiuvystė, žvakių liejimas, medžio ir molio apdirbimas.

O štai bažnyčioje buvo galima nurimti, susikaupti ir dar giliau įsijausti į švenčių laukimą – čia buvo galima gauti dovanėlę, skirtą Kūčių stalui – šieno iš muziejaus pievų pundelį, įsigyti kalėdaičių, pasigrožėti prakartėle bei sudalyvauti Šv. Mišiose, kurių metu skambėjo tradicinės senosios giesmės (kantičkos).

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad pavyko sukurti nostalgišką ir džiugią laukimo nuotaiką bei dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio stebuklo kūrimo, o ypatingai – rėmėjams UAB Fujifilm Lietuva ir savanoriams: mokytojai Vitai Braziulienei su šeima, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (bernardinų) parapijos tradicinio giedojimo ansambliui „Po skliautu“ (vadovė Dalia Vaicenavičienė), Rumšiškių klebonui kun. Gintui Rumševičiui ir jo mamai, tautodailininkėms Gintvilei Giedraitienei (Giedražolei) ir Jurgitai Treinytei, architektei Dovilei Lipinskei, keramikėms Ievai Bertašiūtei-Grosbaha ir Ingai Samoškienei, dailininkėms Aušrai Padgurskienei ir Ritai Dzigienei, gintaro apdirbimo meistrui Algirdui Norvaišai, medžio apdirbimo meistrams Algirdui Jasiulioniui ir Juozui Stanevičiui bei audėjui Algimantui Matoniui. Juk tik susibūrus visiems kartu gali gimti kalėdinis stebuklas.

Rimgaudo Žaltausko nuotraukos.

Renginiai liepą
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
45
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo 

 

kauno_diena

tau-lt

 

LRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonasLietuve.lt logotipas internetui

 

 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynas

 

eeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliuETNO_logo_2013_PANTONE_2

 

Products12714-1000x1000-371510