Interaktyvus žemėlapis
KAUNO VALSTYBINIS LĖLIŲ TEATRAS – LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUJE!
Sasnavos senosios bažnyčios ir jos interjero atkūrimas
žaidimas

Tremties ekspozicija pristatyta tarptautinėje konferencijoje Švedijoje

NCK kasmet įteikia pedagoginę premiją už edukacinį darbą muziejuje. Pernai tokia premija buvo įteikta mūsų muziejininkei Irenai Saulutei Špakauskienei. Tradiciškai, premijos laureatas kviečiamas skaityti pranešimo kitų metų konferencijoje, todėl į Švedijos šiaurėje esantį muziejų vyko I. S. Špakauskienė. Ją lydėjo pranešimo bendraautorė dr. Aistė Lazauskienė.

Pranešimu siekta atskleisti mūsų muziejaus ir brolijos „Lapteviečiai“ bendradarbiavimą pristatant tremties ekspoziciją. Kalbėta apie drąsią iniciatyvą iš šalies, iš tremtinių bendruomenės, kuri pamažu rado vietą muziejaus erdvėje. Pabrėžta šio bendradarbiavimo svarba kuriant pilietinę visuomenę, skleidžiant žinią apie Lietuvos istorijos tragiškus momentus įvairioms lankytojų grupėms. Viena šios žinios skleidėjų – laptevietė I. S. Špakauskienė. Konferencijoje I. S. Špakauskienė pasidalino savo kasdieninio darbo muziejuje patirtimi, pateikdama tris pavyzdžius iš bendravimo su lankytojais: apie mokinių grupę, kuri po Irenos Saulutės pasakojimo apie ledo vaikų žūtis Sibire, paprašė leidimo prie paminklo sudainuoti žuvusiems vaikišką dainelę; apie Ispanijos studentus, kurie kartu su Irena Saulute garsiai kalbėjo maldą už tremtinius. Trečiasis pavyzdys buvo apie „keistą“ užsieniečio klausimą, ką ištremtieji valgė, jei nebuvo duonos, ir kaip Irena Saulutė išgyveno, jei taip nieko nebuvo. Irenos Saulutės atsakymas buvo paprastas: „Matyt Dievas norėjo, kad aš išgyvenčiau ir visa tai papasakočiau“. NCK organizacijai padovanota Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų“, kuri buvo įkvėpta I. S. Špakauskienės ir kitų lapteviečių pasakojimų. Pranešime prisiminta knygos ir ja sekusio filmo atsiradimo istorija. Po valandos trukmės pranešimo dar buvo ir daug klausimų, ir noro nusifotografuoti. Konferencijos dalyviai liko sužavėti Irenos Saulutės nuoširdumu, šiluma, energija ir tvirtumu.

Konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Švedijos muziejų ir archyvų, universitetų atstovai, bet ir kolegos iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos. Konferencija surengta bendradarbiaujant su EMA (Europos muziejų Akademija) bei Pascal Observatory tinklu.

 

Dr. Aistė Lazauskienė

 

Renginiai gegužę
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
45
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
242526
27
28
29
30
31
Smiley face

Partneriai ir rėmėjai

Malsena_logo

 

 

 

kauno_diena

tau-ltLRT_logo12aidaikitasp4mazas2017
Rumsiskiu_baldai_permatomas fonas

 

Lietuve.lt logotipas internetui 


biodinamikos logo

husqvarna-comkaisiadorieciams-logo-tekstas 

Logotipas_Reformacijai500

Lietuvos_muziejai_logotipas_naujasLMA-logo-melynaseeagrants-lttautinio kostiumo metaiLT100-tinklapiams-2
Kult_pav_skaitm_logo_lietuviskas_pakoreguotas_Ilogo_muzieju_kelias_2013_1_dlogo su seseliu ETNO_logo_2013_PANTONE_2